Tu jesteś > PSP > Articles by: Violetta Mileszczyk

i mięta i bławatki,

powoje i podbiały

i inne dyrdymały!

Tu motyl, a tam dzwonek,

stokrotka i skowronek,

wśród trawy pachnie ziółko,

a ja powtarzam w kółko:

Jest jasno i błękitnie,

a wokół łąka kwitnie,

po łące sobie hasam

i trawę mam do pasa!

W ramach zajęć związanych z poznawaniem roślin i zwierząt zamieszkujących łąkę zorganizowaliśmy wycieczkę na pobliską łąkę połączoną z plenerem plastycznym. Mogliśmy poznawać rośliny łąkowe w ich naturalnym środowisku i rysować z natury je jak prawdziwi artyści. To nasza pierwsza lekcja w terenie, ale z pewnością nie ostatnia!

Klasa 1c kończy pierwszy etap konkursu BOŚ „Zdrowo jem, więcej wiem”. W ramach konkursu wykonaliśmy szereg zadań: opracowaliśmy jadłospis ucznia, wykonaliśmy zdrowe kanapki, przygotowaliśmy przedstawienie kukiełkowe „Chory kotek”, wykonaliśmy drzewa decyzyjne o rezygnacji z produktów mających dużą zawartość cukru i soli, szukaliśmy soli i cukru w różnych produktach, rysowaliśmy „Bajkę o Białej Krainie” Przed nami etap wiosenny!

Nareszcie nadszedł wyczekiwany przez Pierwszoklasistów dzień – Ślubowanie Klas I!
Mimo warunków pandemicznych było bardzo uroczyście. Ubrani odświętnie i bardzo przejęci uczniowie, po raz pierwszy mogli wykazać się przed dyrekcją szkoły zdobytymi umiejętnościami: śpiewali piosenki, recytowali wiersze. Zaprezentowali się wspaniale i mogli złożyć ślubowanie na Sztandar Szkoły. Pani dyrektor Monika Hatłas, wielkim piórem pasowała pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kraśniku. Z tej okazji dzieci otrzymały drobne upominki i pamiątkowe dyplomy. Rodzice, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystości przygotowali dzieciakom niespodzianki.
Od tej chwili pierwszoklasiści są pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły! Gratulujemy!