Tu jesteś > PSP > Articles by: Małgorzata Biskup

Małgorzata Biskup

Zadania on – line dla uczniów klas VII!!!!!!

Miłej pracy!

W dniu 3 marca 2020 roku odbył się II Turniej Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, którego organizatorem byli nauczyciele z ZS nr 2 w Kraśniku. W turnieju brały udział drużyny 3 – osobowe ze szkół podstawowych z powiatu kraśnickiego. Uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące kultury, tradycji i zwyczajów Niemiec, Szwajcarii, Austrii i Liechtensteinu. Nasza drużyna w składzie – Katarzyna Gozdalska, Natalia Misztal i Nikodem Sądej wprawdzie nie zajęła miejsca na podium, ale uplasowała się w czołówce najlepszych drużyn.

Gratulacje dla naszych uczniów!!!

Środa Popielcowa w Niemczech rozpoczyna czterdziestodniowy okres postu – Fastenzeit. Czas ten trwa aż do Wielkiej Soboty, określanej mianem Karsamstag. W tym okresie nie organizuje się hucznych zabaw, a w kościołach wierni mogą uczestniczyć w wielkopostnych nabożeństwach. Wygłaszane są też wielkopostne kazania, których celem jest pomoc w przygotowaniu się na nadejście Świąt Wielkanocnych.

Diese Rose ist für Dich, sie soll dir sagen „Ich Liebe Dich”.

Liebe Grüße und einen dicken Kuss zum Valentinstag!