Tu jesteś > PSP > Articles by: Anna Bartnik

Anna Bartnik

Choć Światowy Dzień Pluszowego Misia ogłoszony został 25 listopada 2002 roku, to historia powstania pluszowej zabawki jest znacznie dłuższa i może mieć wiele wspólnego z prezydentem Stanów Zjednoczonych Theodore’em Roosevelt’em! Na zajęciach w świetlicy poznaliśmy niezwykłe teorie narodzin pluszowego misia, Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, Misia Uszatka, Misia Colargola, Kaprala Wojtka. Pluszaki pełnią ważną rolę  w rozwoju dziecka: uczą odpowiedzialności i troski, pomagają przełamać lęki u dziecka, przytulanie misiów działa uspokajająco, wspierają budowanie relacji międzyludzkich, pobudzają wyobraźnię. Pluszowe misie, choć wydawać by się mogło, że to tylko dziecięca zabawka, często zostają z nami przez lata.

W dniu  17 listopada 2022 w świetlicy szkolnej odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego.

W wyniku głosowania, uczniowie naszej szkoły wybrali:

PRZEWODNICZĄCY

p. Anna Siewielec

p. Anna Wieleba

p. Krzysztofa Stec

Gratulujemy zarządowi Samorządu Uczniowskiego, życzymy wielu pomysłów i zapału do pracy w nowym roku szkolnym 2022/2023.

Uczniowie klasy 2b pod kierunkiem p. Barbary Bronisz i p. Katarzyny Borowskiej odwiedzili naszą świetlicę i zaprezentowały świetliczakom przedstawienie „Dary jesieni”. Inscenizacja  przypomniała dzieciom nazwy jesiennych miesięcy oraz dary jakie te miesiące przynoszą. Bardzo dziękujemy!

Dnia 18 listopada 2022 r. w świetlicy szkolnej odbyły się  wybory  do  Małego Samorządu Uczniowskiego. Pierwszym etapem wyborów, było wyłonienie przedstawicieli samorządów klasowych. Kandydaci, wraz z koleżankami i kolegami z klas, przygotowały plakaty wyborcze, następnie zaprezentowały je dzieciom z klas I,II i III..Opowiadali o sobie, swoich zainteresowaniach,  a także o planach  działania Małego Samorządu. Kolejnym etapem było głosowanie. Wszyscy uprawnieni do głosowania  nauczyciele i  uczniowie oddawali swoje głosy na kartach wyborczych, a następnie wrzucali je do urny. zapraszamy do galerii zdjęć:

W świetlicy fajnie jest. Tutaj bawimy się , tańczymy, śpiewamy, odrabiamy lekcje i  mamy wiele innych  atrakcji. Dzisiaj z inicjatywy pani Violi i pani Ani zaprojektowaliśmy, a potem wykonaliśmy własne zabawki z recyklingu. Ileż było radości!

.