Tu jesteś > PSP > Articles by: Anna Bartnik

Anna Bartnik

21 czerwca br. w ramach programu ,,Bezpieczne świetliczaki”  zostało zorganizowane  w naszej szkole spotkanie z policjantami dla uczniów klas 1-3. Jego celem było przypomnienie uczniom klas młodszych zasad bezpiecznego wypoczynku.W trakcie spotkania policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku w przystępny i bardzo obrazowy sposób zaprezentowali uczniom, jak bezpiecznie zachować się na drodze, przechodzić przez jezdnię.  Przypomnieli  także zebranym zasady właściwego wypoczynku nad wodą, w lesie, w domu, jak należy postąpić, gdy potrzebujemy pomocy, w jaki sposób należy reagować w sytuacjach zagrożenia. Pan policjant zwrócił także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to, czym nas ktoś częstuje. Przestrzegł przed zabawami z obcymi zwierzętami.  Najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje- jak podkreślał wielokrotnie policjant- jest zachowanie rozsądku i troska  o bezpieczeństwo własne i innych.Uczniowie klas młodszych  z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji oraz brali udział w różnego rodzaju zadaniach- m.in. symulacji prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.Wszyscy uczestnicy spotkania mogli odbić swoje odciski palców na specjalnie przygotowanych kartach.. Uczniom bardzo podobało się to spotkanie o czym świadczy ich aktywność i mnóstwo zadawanych pytań.Mamy nadzieję, że uczniowie skorzystają z dobrych rad udzielonych przez panów  policjantów  i bezpiecznie będą wypoczywać w wakacje.

„Dzień Rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

Z tej okazji 6 czerwca 2022r. uczniowie klasy 3a, 1b i świetlicy wystąpili dla swoich najbliższych. Na to wyjątkowe spotkanie licznie przybyli najważniejsi goście – rodziny. Na tle pięknej dekoracji w malej sali gimnastycznej podczas uroczystego przedstawienia dzieci zaprezentowały wspaniały, wypełniony okolicznościowymi wierszami, piosenkami i tańcem program artystyczny. Wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane serduszka wraz z życzeniami. Po części artystycznej wszyscy udali się do stołówki aby skosztować wypieków przygotowanych przez mamy i siąść przy wspólnym stoliku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

Z okazji Dnia Rodziny życzymy Państwu dużo zdrowia, uśmiechu, satysfakcji z bycia rodzicem. Jak najwięcej ciepła, wspólnie spędzanego czasu oraz wzajemnej bliskości, czułości, zrozumienia i tolerancji.

Wita Was słoneczny ranek,
Tyle dzisiaj niespodzianek.
Tyle przygód czeka nas,
pierwszy czerwca, wstawać czas!
Dziś jest święto wszystkich dzieci –
To szczególny dla nas dzień.
Jasne słonko mocno świeci,
Spoza chmur uśmiecha się. Dzisiaj święto wszystkich dzieci,
Niech nam pięknie słońce świeci,
Wszyscy śmieją się od rana –
Każda buzia roześmiana.
Czar zabawy dziś panuje,
Małe serce się raduje.
Oj! Jak ptaszki dziś śpiewają,
Tak życzenia Wam składają.
Moc uśmiechu i radości
szczęścia, zdrowia, pomyślności. By oceny celujące
Liczne były jak kwiaty na łące.

Dzień Dziecka to dzień, na który z niecierpliwością czekają nie tylko polskie dzieci. To święto dzieci na całym świecie. Nie ma tu znaczenia pochodzenie, kraj zamieszkania, kolor skóry, język jakim się posługują czy dom, w jakim zamieszkują. Wszystkie dzieci są równe, wszystkie chcą być szczęśliwe i kochane! Na  naszych zajęciach najmłodsze Świetliczaki poznały dzieci z różnych stron świata. Dowiedziały  się jak bawią się dzieci na całym świecie, gdzie mieszkają, co lubią jeść, jakie mają zwyczaje czy stroje. Oglądaliśmy filmiki, prezentacje, słuchaliśmy piosenek. Następnie w grupach wykonały plakaty pod hasłem ,,Dzieci z różnych stron świata”.