Tu jesteś > PSP > Articles by: Anna Wiślińska

Anna Wiślińska

W ramach międzynarodowego projektu Erasmus READ, IMAGINE, CREATE,(Czytaj, wyobraź sobie ,twórz) partnerska szkoła z Litwy Šilalė Darius i Girėnas Progymnasium organizują dla uczniów partnerskich państw (Gracja, Włochy, Hiszpania, Litwa, Polska ) konkurs video promujący czytanie książek. Praca wideo opowiadająca o prezentowanej książce jest reklamowana słowami jako FILM, ZWIASTUN, KLIP PROMOCYJNY.

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

Laureaci konkursu:

I miejsce Jakub Roztocki 8b

II miejsce Nataniel Pielaszkiewicz  4b

III miejsce Maciej Flis 5a

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Jakub Roztocki
Nataniel Pielaszkiewicz
Maciej Flis

20 maja obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Pszczoły”. Tego dnia uczniowie klas 3 siali kwiaty miododajne w naszym sadzie , które będą częścią łąki kwietnej w przyszłości przygotowując miejsca dla zapylaczy naszych drzewek. Akcja jest kontynuacją projektu Tradycyjny Sad. W naszej szkole mogliśmy zobaczyć uczniów ubranych w kolory żółte, żółto -czarne i brązowe przypominające pszczoły. Takie wyjątkowe i sympatyczne „Pszczoły” odwiedziły tego dnia nasz sad.

W dniach 17-19 maja odbyła się w naszej szkole zdalna wymiana międzynarodowa  w ramach projektu Erasmus+ „Czytaj, używaj wyobraźni i twórz”. Projekt ma na celu promocję czytelnictwa. Uczniowie z naszej szkoły wraz z uczniami  z Hiszpanii, Grecji, Sycylii, Rumuni i Litwy prezentowali legendy i książki dla dzieci i młodzieży związane z tematem zamków. Uczniowie SP 2 przybliżyli zagranicznym kolegom i koleżankom historię zamku w Janowcu, stworzyli booktrailera  o książce i filmie „Wakacje z duchami”. Uczniowie z każdego państwa wykonywali ilustracje na podstawie fragmentu książki jaki otrzymali.

W czasie wymiany odbywały się także wirtualne wycieczki po Sycylii, spotkania z autorami książek. Uczniowie mieli możliwość rozmowy i współpracy w języku angielskim poprzez użycie wirtualnych klas.

W tygodniu ,w którym obchodziliśmy Dzień Ziemi (22 kwietnia) posadziliśmy pierwsze drzewka w naszym mini-sadzie. Naszą pracę wspomogli uczniowie z Samorządu Uczniowskiego.

Nasze działania w ramach projektu przekazujemy rodzicom na wywiadówkach w postaci prezentacji, którą można obejrzeć także pod linkiem https://www.canva.com/design/DAEb7iM4Dk0/ZmaA3XIjZYi-wJlexzXFBw/view?utm_content=DAEb7iM4Dk0&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink