Tu jesteś > PSP > Articles by: Anna Wiślińska

Anna Wiślińska

W dniach 3-7.10.20022 uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w wymianie międzynarodowej na Litwie w Silale wspólnie ze szkołami z Grecji, Włoch, Portugalii i Hiszpanii w ramach projektu Erasmus + „Explore, Inspire, Animate{„. W czasie pobytu na Litwie uczestnicy zwiedzili Silale, Park Wydmowy Mierzei Kurońskiej, park Varnai oraz Wilno. Uczestniczyli w zajęciach tematycznych przybliżających rodzaje i formy chronionego krajobrazu oraz faunę i florę Litwy. W czasie pobytu w Silale spotkali się z wiceburmistrzem panią Linetą Dargienne, która razem z panią dyrekor Moniką Hatłas jest współtwórcą tego projektu.

W dniach 19-24 września odbyła się 20022 uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu międzynarodowym w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus plus „Explore ,inspire ,animate”.

10 czerwca 2022r. odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs z języka angielskiego dla klas 1-3 School Tournament, w którym wzięli udział uczniowie z kraśnickich szkół podstawowych. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. W sposób szczególny gratujemy tym, którzy otrzymali najlepsze wyniki.

I miejsce-Maja Brzozowska -SP6

II miejsce-Maria Marzena Albin-SP3

III miejsce-Przemysław Filis -Sp4, Kacper Łukasik -SP5

IV miejsce-Oliwier Jezierski-SP2, Szymon Gębala-SP5

31 maja uczniowie klas 4 -ych uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Uczniowie zwiedzili zabytki stolicy , podziwiali widok z Pałacu Kultury i Nauki, poznali ciekawe atrakcje w Centrum Nauki Kopernika. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

W dniach 8-14 maja uczniowie naszej wraz z nauczycielami  przebywali w stolicy Estonii -Tallinie w ramach realizacji międzynarodowego projektu Erasmus plus -Everyone is someone ( Każdy z nas  ma swoją wartość). W spotkaniu tym uczestniczyli przedstawiciele uczniów i nauczycieli  pozostałych pięciu krajów biorących udział w projekcie z Litwy, Grecji, Włoch, Turcji i z Estonii. W  trakcie swojego pobytu uczniowie  uczestniczyli w spotkaniach  projektowych  oraz warsztatach teatralnych organizowanych przez estońską organizację Teatr Forum, których tematyka dotyczyła zagadnień  demokracji. Uczniowie zaprezentowali prezentacje swoich miast i szkół, uczestniczyli w zajęciach integracyjnych oraz wycieczkach zwiedzając zabytki i atrakcje Tallina. Ciekawą atrakcją był dwudniowy pobyt na wyspie Aegna, gdzie wszyscy uczestnicy mogli doświadczyć ciekawych  plenerowych metod edukacyjnych