Tu jesteś > PSP > Articles by: Anna Wiślińska

Anna Wiślińska

14 marca to Międzynarodowy Dzień Matematyki. W SP nr 2 uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczący w programie „Być jak Ignacy” wzięli  udział w zajęciach pt. „Bystry umysł: kryptologia w matematyce”, klasy VI i VII w grach i zabawach matematycznych, a w klasie 1 c odbyła się lekcja otwarta dla rodziców i nauczycieli, w której uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności matematyczne oraz umiejętności rozwiązywania rebusów i krzyżówek. Dzień ten był okazją do przypomnienia sylwetek polskich matematyków i kryptologów, którzy złamali szyfr Enigmy: Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckego i Henryka Zygalskiego.

21 lutego br. w hali ZPO nr 2 rozegrane zostały Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt. Nasza szkoła gościła 3 drużyny z powiatu: Trzydnik Duży, Polichnę i Urzędów. Żadnej z goszczących u nas drużyn nie udało się pokonać dziewcząt z ZPO nr 2. Zawodniczki po zwycięskich 3 meczach zapewniły sobie awans do Mistrzostw Rejonu, które odbędą się już wkrótce bo 15 marca. Życzymy powodzenia naszej drużynie 🙂

Gratulujemy uczniom naszej szkoły zajęcia pierwszych trzech miejsc w międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Jesienna nostalgia 2022″Uczniów przygotowywała pani Mariola Szutta, której także gratulujemy. Tutaj możemy zobaczyć owoce tych przygotowań.

Amelia Szymańska 5b–  I miejsce w konkursie,

Oskar Rajzyngier 6b – II miejsce,

Maja Gawlik 6b– III miejsce,

Bartosz Szarzyński 6b.

W dniach 22-27.01.2023 obyła się wymiana w Grecji, w której uczestniczyli nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły w ramach projektu Erasmus plus „Explore, Inspire Animate in Nature”.

Nowe możliwości dla uczniów z Kraśnika!
Miasto uzyskało dla młodzieży szkolnej duże zniżki na kursy online przygotowujące do najważniejszych w ich życiu egzaminów! ✍️
Dzięki porozumieniu podpisanemu przez Miasto Kraśnik z Fundacją Miasto (powołaną przez Związek Miast Polskich) oraz Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego rodzice i uczniowie otrzymają 65% zniżki od ceny regularnej na lekcje z matematyki, j. polskiego i j. angielskiego.
Dodatkowe zajęcia przeznaczone są dla ósmoklasistów przygotowujących się do ich najważniejszych egzaminów. 👩🏫
Młodzież korzystając ze wsparcia certyfikowanych nauczycieli i trenerów oświaty przez e-learning:
👉 dowie się, jakie są strategie rozwiązywania zadań egzaminacyjnych,
👉 omówi z nauczycielami kluczowe zagadnienia egzaminacyjne,
👉 nadrobi zaległości i zrozumie, z czym ma problem na lekcjach w szkole.
I to wszystko w preferencyjnych cenach, na nowoczesnej platformie e-learningowej w formie wykładów i ćwiczeń z wykorzystaniem aplikacji oraz materiałów multimedialnych z dostępem do VOD z minionych lekcji.
Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą na stronie: ➡️https://www.lecturusjunior.pl/ oraz z dokładnymi informacjami dotyczącymi poszczególnych kursów na ➡️https://sklep.lecturus.pl/.
Więcej informacji o Fundacji Miasto ➡️https://fundacjamiasto.pl/ oraz Lecturus ➡️https://lecturus.pl/

#przyjaznyKraśnikZwiązek Miast Polskich Pokaż mniej