Tu jesteś > PSP > Articles by: Anna Wiślińska

Anna Wiślińska

W dniach 16 -18 czerwca odbyła się zdalna wymiana, w której uczestniczyli uczniowie klas ósmych w ramach projektu Erasmus+ Read Imagine Create.

Spotkanie online z uczniami z pozostałych pięciu krajów partnerskich było bardzo ciekawe. Wycieczki Mulitimedialne po Liwie , min wizyta w muzeum z obrazami polskiego artysty Andrzeja Wróblewskiego podsumowane zostały spawdzniem wiedzy w grach guizzes oraz kahoot. Ciekawe, ze zwycięzcami obu gier byli Polacy- Bartosz i Magda. W czasie wymiany wirtualnej odbyły się warsztaty z rysunku a takze spotkania z ciekawymi ludźmi min z dziennikarka i fotografka Betą Timartiante, której zdjęcia widneją min. m na okładkach National Geographic. Uczniowie w grupach mogli poznawać siebie nawzajem oraz dokonywać oceny booktrainerów, które brały udział w międzynarodowym konkursie. W jednej z kategorii zwycięzcami okazali się nasi Uczniowie -Monika Dudzińska ( I miejsce) i Tymon Stegieński (II miejsce).Gratulujemy!!!

Dwoje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w międzynarodowym konkursie na booktrailera w ramach projektu Erasmus +.

Wśród 28 nadesłanych prac z sześciu partnerskich krajów : Grecja, Hiszpania, Litwa ,Włochy , Rumunia oraz Polska -praca Moniki Dudzińskej z kl.7a zajęła -I miejsce a Tymona Stęgierskiego z kl.7b-II miejsce. Gratulujemy!!!!!!! Cieszymy się niezmiernie:):):)

Zwycięskie prace uczniów można obejrzeć poniżej:

Monika Dudzińska: „Mały Książę”

Tymon Stęgierski :”Wakacje z duchami”

W ramach międzynarodowego projektu Erasmus READ, IMAGINE, CREATE,(Czytaj, wyobraź sobie ,twórz) partnerska szkoła z Litwy Šilalė Darius i Girėnas Progymnasium organizują dla uczniów partnerskich państw (Gracja, Włochy, Hiszpania, Litwa, Polska ) konkurs video promujący czytanie książek. Praca wideo opowiadająca o prezentowanej książce jest reklamowana słowami jako FILM, ZWIASTUN, KLIP PROMOCYJNY.

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

Laureaci konkursu:

I miejsce Jakub Roztocki 8b

II miejsce Nataniel Pielaszkiewicz  4b

III miejsce Maciej Flis 5a

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Jakub Roztocki
Nataniel Pielaszkiewicz