Tu jesteś > PSP > Articles by: Iwona Marcinkowska - Sobótek

Iwona Marcinkowska - Sobótek

Zakończyliśmy organizowane przez szkolną bibliotekę dwie akcje ekologiczne: „Kolorowe kredki, czyli wielki recykling kredkowy” oraz „Najlepszy klej”.

„Kolorowe kredki, czyli wielki recykling kredkowy” to akcja polegająca na zbiórce kredek ołówkowych, które po odrestaurowaniu przez organizatora przekazane zostaną do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub fundacji wspierających dzieci. Kredki w gorszym stanie przerabiane są przez inicjatorkę akcji na kredkową biżuterię , która zostanie przekazana na różne aukcje charytatywne.

Czytaj więcej

W ramach „XI powiatowej edycji Alertu Ekologiczno-Zdrowotnego 2021/2022” ogłosiliśmy dla naszych uczniów konkurs na zaprojektowanie i wykonanie lapbooka promującego działania ekologiczne.

Celem konkursu, którego organizatorami są: Starostwo Powiatowe w Kraśniku i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kraśniku, jest zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne związane z zanieczyszczeniem powietrza, miejsc publicznych, nagromadzeniem odpadów oraz promowanie działań podejmowanych na rzecz ochrony planety.

Laureatami etapu szkolnego konkursu zostali następujący uczniowie:

  1. Kacper Kapusta – kl. 6a
  2. Amelia Kapuścińska – kl.8d
  3. Julia Wronka – kl. 8d
  4. Bartosz Kazula – kl.2a
  5. Alicja Sidor – kl.2a

Wyróżnione prace zostały zakwalifikowane do etapu powiatowego, którego podsumowanie zaplanowane jest na czerwiec.

Czytaj więcej

Tegoroczny tydzień bibliotek trwający od 8 do 15 maja będzie już XIX ogólnopolskim wydarzeniem tego typu. Głównym celem tygodniowego programu promującego bibliotekę jest przede wszystkim podkreślenie roli czytania w życiu człowieka.

Z tej okazji biblioteka szkolna zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w XII MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE BIBLIOTECZNYM pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Czytaj więcej

„Dzień bez plecaka” to ogólnopolska inicjatywa, która pozwala uczniom popuścić wodze fantazji. Zabawa jest prosta – trzeba przyjść do szkoły ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami, jak książki, zeszyty czy przybory, ale zamiast tradycyjnego plecaka trzeba użyć… No właśnie, tutaj kreatywność może być ogromna!    

 Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego „Dzień bez plecaka” odbył się w naszej szkole 13 kwietnia. Nasi uczniowie popisali się tego dnia humorem i wyjątkową fantazją.

Czytaj więcej