Tu jesteś > PSP > Articles by: Edyta Buczaj

Edyta Buczaj

Szanowni Państwo Rodzice,
9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W związku z tym intensyfikujemy nasze działania dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów i usług sieciowych. Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. W ramach działań wychowawczo-profilaktycznych dzisiaj w naszej szkole organizujemy Dzień Świadomego korzystania z Internetu. Uczniowie w ciągu całego tygodnia biorą udział w działaniach pod nazwą „Bezpieczny Internet” – uczestniczą w lekcjach poświęconych bezpieczeństwu w sieci, wykonują plakaty, piszą wiersze promujące zasady bezpiecznego zachowania w Internecie. Prace wkrótce zostaną opublikowane na stronie szkoły. W obchody dnia „Świadomego Korzystania z Internetu” chcemy zaangażować również Państwa Rodziców. Niech to będzie dzień, w którym poświęcą Państwo trochę czasu na rozmowy z dziećmi na temat tego, co robią w sieci, jak i w jakim celu wykorzystują jego zasoby. Aby poszerzyć Państwa wiedzę na temat zagrożeń jakie niesie za sobą Internet zachęcamy do zapoznania się ze stroną „Akademii Cyfrowego Rodzica”. Akademia umożliwia darmowy dostęp do cyklu webinarów i filmów poświęconych popularnym (i często niebezpiecznym) zjawiskom dotyczącym bezpieczeństwa w sieci, z którymi dzieci, młodzież oraz rodzice i opiekunowie mogą się zetknąć korzystając z internetu. Będzie to odpowiedź na sygnalizowane przez Państwa w ankiecie zapotrzebowanie na poszerzenie wiedzy w tym zakresie. Ponadto uzyskane informacje będą stanowiły świetny punkt wyjścia do rozmów z dziećmi.
Link do strony: https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/nie-zagub-dziecka-w-sieci–rodzicu-pomozemy

Edyta Buczaj, Iwona Kuśmierz

Nasza Szkoła wzięła  udział w Kampanii ,,Postaw na rodzinę’’ mającej na celu uświadomić dzieciom jak ważnymi osobami w ich życiu są rodzice. Rodzicom zaś przekazać, że czas wspólnie spędzony z dziećmi to inwestycja w ich rozwój i przyszłość. Konkurs „Mama i Tata – moi bohaterowie został rozstrzygnięty!

Zwycięzcy kategorii klasy 1-5

I miejsce Marcel kl. 3a

II miejsce Emilia kl. 1a

III miejsce Paweł kl. 2b

Zwycięzcy kategorii klasy 6-8

I miejsce Julia kl. 6b

II miejsce Szymon kl. 6d

III miejsce Jakub kl. 6b

I.Kuśmierz, E.Buczaj

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest on obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku,   a także Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 roku. To dokumenty, których celem jest zapewnienie jak najlepszej ochrony i opieki wszystkim dzieciom.

WYBRANE PRAWA DZIECKA

• Prawo do nauki i rozwijania swoich zainteresowań
  • Prawo do informacji
  • Prawo do prywatności