Tu jesteś > PSP > Articles by: Paweł Biskup

Paweł Biskup

Od maja SMOK-i dalej w Kraśniku, czyli Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykarskie. Mimo panującej pandemii koronawirusa udało się uruchomić program Polskiego Związku Koszykówki który jest dofinansowany z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Miasto Kraśnik jak co roku zawarło umowę z PZKosz której przedmiotem jest tworzenie i prowadzenie w szkołach podstawowych grup koszykarskich, udostępnienie hal sportowych oraz zakup koszulek dla uczestników programu. W tym roku zajęcia takie odbywają się w Szkołach Podstawowych nr 2, nr 3, nr 6. Każda ze szkół posiada odpowiednią infrastrukturę sportową co ułatwia prowadzenie zajęć. Kadra trenerska oprócz wymaganych uprawnień posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Zatrudnieni trenerzy uczestniczą w organizowanych corocznie szkoleniach gdzie zapoznają się z techniką i taktyką w nowoczesnej koszykówce. Podczas swojej pracy trenerzy wykorzystują opracowany przez PZKosz  podręcznik do treningu, dzięki czemu proces szkolenia jest spójny we wszystkich ośrodkach w Polsce.

Prowadzone grupy są ściśle związane z Uczniowskim Klubem Sportowym Biało – Czarni Kraśnik. Koordynatorem zadania na Kraśnik jest Prezes klubu,  nauczyciel wychowania fizycznego z SP nr 2 – Paweł Biskup.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH!!!

Kontakt telefoniczny 662 053 775.

Jak co roku Uczniowski Klub Sportowy Biało-Czarni Kraśnik był organizatorem projektu „Śmigać każdy może”. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie po to aby nauczyć się albo doskonalić swoje umiejętności na nartach. Projekt ma na celu organizacje wyjazdów na stok narciarski i nauki jazdy na nartach dzieci i młodzież.  W tym roku miejscem nauki był stok w Chrzanowie. Ponad trzydzieści osób wzięło udział w dwóch  wyjazdach na stok i nauki oraz doskonaleniu swoich umiejętności narciarskich pod opieką trenerów klubowych. Pogoda w tym roku dopisała a  warunki  na stoku były rewelacyjne. Środki na to zadanie zostały pozyskane z Ministerstwa Sportu, Departament Sportu dla Wszystkich dzięki czemu każdy uczestnik miał zapewniony pełny sprzęt narciarski oraz karnet na stok. Nasz projekt cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem, miejmy nadzieję że za rok również spotkamy się na stoku.