Tu jesteś > PSP > Articles by: Iwona Kuśmierz

Iwona Kuśmierz

Drodzy Ósmoklasiści !!!

Nadszedł czas egzaminów. Wierzymy, że jesteście świetnie przygotowani i poradzicie sobie z najtrudniejszymi zadaniami. Podczas egzaminu niech towarzyszy Wam jak najmniej stresu, umiejętność podejmowania trafnych decyzji oraz wiara we własne możliwości.

Trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!

,,Mama i tata moi bohaterowie”

Okres izolacji to bardzo dobra okazja, by uzdrowić osłabione relacje albo wzmocnić te, które są dobre. Z powodu zagrożenia koronawirusem rodziny spędzają ze sobą więcej czasu. Możemy ten okres wykorzystać bardzo owocnie – potrzebne są tylko narzędzia.

Nasza Szkoła bierze udział w Kampanii ,,Postaw na rodzinę’’ mającej na celu uświadomić dzieciom jak ważnymi osobami w ich życiu są rodzice i docenić ich zaangażowanie, wsparcie i pomoc. Rodzicom zaś przekazać, że czas wspólnie spędzony z dziećmi to inwestycja w rozwój i przyszłość swojego dziecka.

Szczegóły kampanii na stroniehttp://postawnarodzine.pl/

W ramach kampanii ogłaszamy konkurs w  dwóch grupach wiekowych:

• dla uczniów klas 1-5  konkurs plastyczny pt.,,Mama i tata-moi bohaterowie”. Technika wykonania dowolna, format A4. Prosimy o zachowanie prac plastycznych, gdyż po powrocie do szkoły będzie zorganizowana wystawa.
  • dla uczniów klas 6-8 konkurs w ramach którego zachęcamy uczniów do napisania wiersza pt. ,,Mama i tata-moi bohaterowie”. Będzie on wyrazem tego, jak bardzo doceniają swoich rodziców/opiekunów.
  • Zdjęcie pracy lub tekst wiersza wraz z imieniem nazwiskiem oraz klasą należy wysyłać mailem na adres konkurssp2krasnik@gmail.com do dnia 25.11.2020 (środa).

Dla zwycięzców przewidziane nagrody.

Rodzina stanowi dla dziecka pierwsze środowisko rozwojowe i wychowawcze. O efektach wychowania dziecka w rodzinie, kształtowaniu się jego osobowości, określonych zachowań nie decydują specjalne metody lub wyszukane techniki wychowawcze, lecz charakter i formy wzajemnych relacji rodziców i dzieci. Ważne, by w relacje te wyrażały wzajemną miłość, uwagę i opiekę. W tym wyjątkowym dniu warto przypomnieć sobie apel dziecka do dorosłych – ponadczasowe złote rady wybitnego pedagoga Janusza Korczaka, prekursora walki o prawa dziecka.