Tu jesteś > PSP > Articles by: Katarzyna Borowska

Katarzyna Borowska

W środę 9 czerwca uczniowie klasy VII b wzięli udział w akcji sprzątania cmentarza żydowskiego w Kraśniku, zorganizowanej w ramach projektu „Latający Uniwersytet Młodzieży”, w którym bierze udział młodzież z „Górki”. W ramach akcji zostało zebranych 150 worków śmieci: butelek, plastiku, zabawek, części urządzeń AGD. Ponadto, udało się odsłonić mury cmentarza i wykosić teren wokół nekropolii. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc licealistom w tym szlachetnym przedsięwzięciu. Pamiętamy, że w każdej kulturze i religii dbanie o miejsca pochówku zmarłych jest obowiązkiem żyjących.

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody.  Z tej okazji nasza szkoła bierze udział w corocznej, ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną. W tym roku akcja przebiega pod hasłem „Zróbmy szum wokół wody”. Ma ona na celu zaangażowanie jak największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że:

• dostęp do czystej wody to prawo człowieka,
  • na świecie nie wszyscy mają dostęp do bezpiecznej wody pitnej (obecnie to aż 785 milionów osób),
  • jesteśmy za to współodpowiedzialni.

Od dawna słyszymy o potrzebie oszczędzania wody. Mimo naszych starań, tak często mówi się o jej braku lub zniszczeniach spowodowanych jej nadmiarem. W jaki sposób radzić sobie z wyzwaniami wodnymi? Dowiecie się, oglądając prezentację przygotowaną przez Samorząd Uczniowski.

Link do prezentacji: https://view.genial.ly/603e4e4ba3dc560d6fd91793/presentation-swiatowy-dzien-wody