Tu jesteś > PSP > Articles by: Anna Wieleba

Anna Wieleba


Zbliża się koniec roku szkolnego. Coraz trudniej usiedzieć w szkolnej ławce bo myślami jesteśmy już na wakacjach. Świetlicowe zajęcia z języka angielskiego również dobiegają końca. Na poprzednich lekcjach wykonaliśmy mini książeczkę, poćwiczyliśmy cyferki i kolory a także wykonaliśmy laurkę na dzień Mamy.
Na koniec zaśpiewaliśmy piosenkę żegnając szkołę i witając upragnione wakacje.

Good bye English, good bye Maths , good bye tests with „fail” or „pass”

Good bye History Art and PE , the school is over and we are free! (…)


Wszystkim dzielnym świetliczankom biorącym udział w cotygodniowych zajęciach życzymy
HAPPY HOLIDAYS!

Czytaj więcej

Dziś jest wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. – to DZIEŃ DZIECKA ! Szczególny dzień w roku, w którym dzieci całego świata mają swoje święto.
Świętowaliśmy również i my na świetlicy szkolnej. Wypełniliśmy ten czas muzyką i wspólną zabawą , bo bycie razem czyni szczęśliwym i radosnym.
Wspólne malowanie , upiększanie, zawody , językowe łamigłówki, bańki mydlane . To właśnie się dziś działo na świetlicy.

Wszystkiego najlepszego wszystkim dzieciom z okazji ich święta!


Czytaj więcej

Za nami podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas 1-3 „Niosę pomoc” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin oraz Lubelskiego Kuratorium Oświaty.
Z wielką radością informujemy że prace Laury Czupryn z klasy 3c oraz Mateusza Czyża z klasy 3b zostały nagrodzone!
Laura Czupryn zajęła ex aequo 3 miejsce, Mateusz Czyż otrzymał wyróżnienie wraz z 7 innymi uczniami z naszego województwa.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów , nie tylko plastycznych.

Praca Laury Czupryn – po lewej

Praca Mateusza Czyża – po prawej

Konkurs plastyczny pt. Niosę pomoc…” zakończył działania w ramach projektu edukacyjnego „Nie jestem sam – pomagam”. Na konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie wysłaliśmy 2 prace, które wykonali uczniowie: Laura Czupryn – klasa 3c oraz Mateusz Czyż – klasa 3b.
Wyniki konkursu, w którym biorą udział szkoły z województwa lubelskiego zaangażowane w projekt , będą opublikowane na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie oraz Stowarzyszenia „Życie z chorobą nie musi być smutne” im. Karoli Majewskiej do dnia 29.04.2022 r. Życzymy naszym uczniom powodzenia i dziękujemy za wykonane prace.

Różne wydarzenia i ważne dni to okazja do świętowania i poznawania nowych słówek po angielsku. Tym razem na ostatnich zajęciach świetlicowych bawiliśmy się w wielkanocnym nastroju. Słowo EASTER skojarzyło się z nazwami zabaw a EARTH DAY , z wyrazami związanymi z naturą. Świetliczaki- pierwszaki wykonały własnoręcznie książeczkę „Earth Day Mini Book” , którą z radością zaprezentowały na gazetce poświęconej Dniu Ziemi.

Czytaj więcej