Tu jesteś > PSP > Articles by: Anna Wieleba

Anna Wieleba

Z okazji światowego Dnia Kropki, przypadającego na dzień 15 września, promującego wiarę we własne siły, możliwości i talenty, odbyły się w świetlicy szkolnej zajęcia, w trakcie których świetliczaki mogły poznać niezwykłą historię Vashti , dziewczynki która odkryła w sobie talent do malowania, pewność siebie i przekazała tę postawę innym.
Następnie wspólnie bawiliśmy się, prezentując swoje mocne strony i umiejętności twórcze , z czego powstały prace plastyczne z kropką w tle.


Czytaj więcej

W minionym roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas: 2a, 3a, 3b, 3c oraz 4a wraz z wychowawcami włączyli się w szlachetną inicjatywę I edycji Lubelskiego Projektu Edukacyjnego promującego ideę pomocy i rozwijającego empatię wobec cudzego cierpienia i choroby.
Działania w ramach projektu zaangażowały dzieci w wiele zajęć oraz wyzwoliły wiele szlachetnych postaw i uczuć.
Poznawszy pojęcie empatii na lekcji z wychowawcami, uczestnicy projektu wykonali ciekawe prace plastyczne, które przekazali chorym dzieciom z naszego szpitala i na kiermasz charytatywny.
Dwie prace, Laury Czupryn i Mateusza Czyża, zostały nagrodzone w konkursie pt. ” Niosę pomoc”.
Cieszymy się , że mogliśmy współpracować ze Stowarzyszeniem „Życie z chorobą nie musi być smutne” im. Karoli Majewskiej oraz SP nr 16 w Lublinie. Dziękujemy wszystkim dzieciom, wychowawcom: paniom Annie Serafin, Iwonie Martys, Annie Siewielec, Magdalenie Kępie , Annie Wiślińskiej a także rodzicom za zaangażowanie w projekt. Wychowawcy i ich klasy oraz osoby współuczestniczące otrzymały również pamiątkowe certyfikaty i podziękowania od organizatorów.
Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez organizatorów projektu na zakończenie I edycji.


Zbliża się koniec roku szkolnego. Coraz trudniej usiedzieć w szkolnej ławce bo myślami jesteśmy już na wakacjach. Świetlicowe zajęcia z języka angielskiego również dobiegają końca. Na poprzednich lekcjach wykonaliśmy mini książeczkę, poćwiczyliśmy cyferki i kolory a także wykonaliśmy laurkę na dzień Mamy.
Na koniec zaśpiewaliśmy piosenkę żegnając szkołę i witając upragnione wakacje.

Goodbye English, goodbye Maths , goodbye tests with „fail” or „pass”

Goodbye History Art and PE , the school is over and we are free! (…)


Wszystkim dzielnym świetliczankom biorącym udział w cotygodniowych zajęciach życzymy
HAPPY HOLIDAYS!

Czytaj więcej

Dziś jest wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. – to DZIEŃ DZIECKA ! Szczególny dzień w roku, w którym dzieci całego świata mają swoje święto.
Świętowaliśmy również i my na świetlicy szkolnej. Wypełniliśmy ten czas muzyką i wspólną zabawą , bo bycie razem czyni szczęśliwym i radosnym.
Wspólne malowanie , upiększanie, zawody , językowe łamigłówki, bańki mydlane . To właśnie się dziś działo na świetlicy.

Wszystkiego najlepszego wszystkim dzieciom z okazji ich święta!


Czytaj więcej

Za nami podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas 1-3 „Niosę pomoc” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin oraz Lubelskiego Kuratorium Oświaty.
Z wielką radością informujemy że prace Laury Czupryn z klasy 3c oraz Mateusza Czyża z klasy 3b zostały nagrodzone!
Laura Czupryn zajęła ex aequo 3 miejsce, Mateusz Czyż otrzymał wyróżnienie wraz z 7 innymi uczniami z naszego województwa.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów , nie tylko plastycznych.

Praca Laury Czupryn – po lewej

Praca Mateusza Czyża – po prawej