Anna Dudzińska

Projekt o odnawialnych źródłach energii dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich
W ramach projektu odbywają się dwa konkursy.
- Konkurs badawczy:
Zadania konkursowe:
- Zapoznanie się ze sposobami wytwarzania energii, w tym OZE
- Obliczenia zużycia energii dla szkoły i domu
- Promocja zdobytej wiedzy.
2.Konkurs filmowy
Zadania konkursowe:
- Wybór tematu filmu
- Napisanie scenariusza
- Nakręcenie filmu
- Promocja filmu
Olga Szajewska z kl. 7b została Laureatem VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Astronomicznego „Astrolabium”.
Pozostali uczestnicy: Tymon Stęgierski kl.7b, Hanna Czelej kl.3a, Zuzanna Siemion kl. 3b i Wiktor Surowiec kl. 3b również uzyskali wysokie wyniki. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „INSPIRACJE SŁOŃCEM”
Przedmiotem fotografii powinno być Słońce – nasza gwiazda dzienna.
Przykładem może być wschód lub zachód Słońca, nietypowa słoneczna sceneria, fascynacje oświetleniem, refleksy i światłocienie, osoby lub przedmioty ze Słońcem w tle, itp.
Chętnych uczniów naszej szkoły prosimy o przesłanie zdjęć do dnia 02.06.2021 na adres fizyka777@wp.pl
Jak często patrzysz w niebo? Dzień ten zachęca do zatrzymania się na chwilę i docenienia piękna błękitnego nieba, puszystych chmurek i szybujących po niebie ptaków…
Dzień Patrzenia się w Niebo, to doskonała okazja by wyjść na zewnątrz i zobaczyć, co się dzieje ponad naszymi głowami. Nigdy nie wiesz, co możesz tam zobaczyć – białe baranki, ciężkie sine chmurzyska, balony, samoloty, nietoperze, lotnie, fruwające foliówki, latawce, ptaki, motyle, bumerangi, tęcze, sztuczne satelity, słońce i księżyc.
A więc oderwij się od komputera i wyjrzyj przez okno, albo lepiej wyjdź na zewnątrz i poszukaj kształtów w chmurach, popatrz na przelatujące ptaki.
Zachęcamy do poszukiwań najładniejszej chmury, o ciekawym kształcie, którą uwiecznicie na zdjęciach .A może coś ciekawego zaobserwujecie? Zdjęcia możecie przesyłać na adres fizyka777@wp.pl
Ludzie, którzy poświęcają dużo czasu na oglądanie nieba – włączając Mikołaja Kopernika, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię, Alberta Einsteina, twórcę teorii względności, czy też Leonarda Da Vinci, konstruującego maszyny latające – są solą naszej planety i mogą być najlepszymi kompanami Światowego Dnia Patrzenia się w Niebo.
Zdjęcia przesłane przez uczniów: