Tu jesteś > PSP > Articles by: Anna Dudzińska

Anna Dudzińska

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „INSPIRACJE SŁOŃCEM”

Przedmiotem fotografii powinno być Słońce – nasza gwiazda dzienna.

Przykładem może być wschód lub zachód Słońca, nietypowa słoneczna sceneria, fascynacje oświetleniem, refleksy i światłocienie, osoby lub przedmioty ze Słońcem w tle, itp.

Chętnych uczniów naszej szkoły prosimy o przesłanie zdjęć do dnia 02.06.2021 na adres fizyka777@wp.pl

Jak często patrzysz w niebo? Dzień ten zachęca do zatrzymania się na chwilę i docenienia piękna błękitnego nieba, puszystych chmurek i szybujących po niebie ptaków…

Dzień Patrzenia się w Niebo, to doskonała okazja by wyjść na zewnątrz i zobaczyć, co się dzieje ponad naszymi głowami. Nigdy nie wiesz, co możesz tam zobaczyć – białe baranki, ciężkie sine chmurzyska, balony, samoloty, nietoperze, lotnie, fruwające foliówki, latawce, ptaki, motyle, bumerangi, tęcze, sztuczne satelity, słońce i księżyc.

A więc oderwij się od komputera i wyjrzyj przez okno, albo lepiej wyjdź na zewnątrz i poszukaj kształtów w chmurach, popatrz na przelatujące ptaki.

Zachęcamy do  poszukiwań najładniejszej chmury, o ciekawym kształcie, którą uwiecznicie na zdjęciach .A może coś ciekawego zaobserwujecie?  Zdjęcia możecie przesyłać na adres fizyka777@wp.pl

Ludzie, którzy poświęcają dużo czasu na oglądanie nieba – włączając Mikołaja Kopernika, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię, Alberta Einsteina, twórcę teorii względności, czy też Leonarda Da Vinci, konstruującego maszyny latające – są solą naszej planety i mogą być najlepszymi kompanami Światowego Dnia Patrzenia się w Niebo.

Zdjęcia przesłane przez uczniów:

W sobotę 12 stycznia w ZS3 kibicowaliśmy podczas turnieju robotycznego FIRST Lego League w Kraśniku. Drużyny uczniów szkół podstawowych walczyły  na kosmicznej arenie w ramach tegorocznej tematyki gry INTO ORBIT „Odkrywaj życie i podróżowanie w kosmosie!”.