Tu jesteś > PSP > Wydarzenia Biblioteka

Wydarzenia Biblioteka

 

„All I need is love”, śpiewali kiedyś The Beatles. Przyjaźń i miłość jest ponadczasowa i każdy bez względu na wiek czuje potrzebę obdarowania innych uczuciem. Potrzebujemy przejawów ciepła , miłości i sympatii ze strony innych nie tylko od święta ale i na co dzień. 14 luty to ten wyjątkowy dzień, kiedy możemy wyrazić nasze przywiązanie do innych.

W bibliotece szkolnej obchodziliśmy go pod hasłem „Randka z książką” i „Wiersz dla Ciebie”. Tego dnia czytelnicy mogli wylosować książkę, napisać na walentynkowej tablicy życzenia oraz otrzymać pamiątkowe serduszka z cytatami na temat miłości.

Klasa 6a miała okazję obdarować wybraną osobę własnoręcznie przepisanym wierszem znanej poetki lub poety. Wiersze skryte w kopertach trafiły do rąk adresatów by poruszyć ich serca.

 

 

 

Babcia i Dziadek to najważniejsze po rodzicach osoby w życiu każdego dziecka. To nasi łącznicy z przeszłością, emisariusze tradycyjnych wartości takich jak : rodzina, miłość, tradycja, dobro, cierpliwość, piękno. Dobrze o tym wiedzą przedszkolaki, którzy odwiedzili naszą bibliotekę w Dzień Dziadka-22 stycznia. Mieli dużo dobrego do opowiedzenia o swoich ukochanych Babciach i Dziadkach a później wysłuchali opowiadania liska Fenka o tym jak z rodziną celebruje te uroczyste dni. Wspólne śpiewanie piosenki dla  Babci i Dziadka zakończyło spotkanie . Fenek podarował swoim Dziadkom medale. Nasi przedszkolacy również otrzymali w prezencie medale dla nich. Cieszy fakt, że każde dziecko miało kogoś , kogo mogło nimi udekorować.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego!

W I semestrze roku szkolnego 2023/2024 , wyróżnili się w czytelnictwie następujący uczniowie:

Klasa 1a:

Rej Liliana- 19 książek

Klasa 1b:

Mazur Kacper- 10 książek

Klasa 1c:

Tylus Weronika- 26 książek – I miejsce

Wójcik Hanna- 20 książek

Klasa 2a:

Rolnik Maria- 15 książek

Sowa Jakub – 10 książek

Klasa 2b:

Pęk Dominika- 18 książek

Górecka Milena- 16 książek

Klasa 2c:

Samol Nikola- 25 książek – II miejsce

Nosal Marcelina- 18 książek

Nowak Kornelia- 16 książek

Klasa 3a:

Wnuk Malwina- 15 książek

Klasa 3b:

Łoska Marcel- 21 książek – III miejsce

Filiks Daria- 17 książek

Jędrzejewska Aleksandra- 17 książek

Klasa 3c:

Rubaj Dominik- 12 książek

 

Klasa 4b:

Markiewicz Nikodem- 20 książek

 

Wśród klas najlepiej wypadły w czytelnictwie:

klasa 3b– 7,4 książki  na ucznia

klasa 2c– 6,56 książki na ucznia

klasa 2a – 5,5 książki na ucznia.

 

Gratulujemy i zachęcamy do wypożyczania i czytania. Statek pełen przygód czeka!

 

 

 

Biblioteka szkolna w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia gościła naszych przedszkolaków wraz z ich opiekunkami . Ten przedświąteczny czas  był dobrą okazją do świątecznego czytania i wspólnej zabawy. Dzieci poznały historię wołka i osiołka z betlejemskiej szopki, wysłuchały Bożonarodzeniowych wierszy, sprawdziły swoje zdolności spostrzegawcze w zabawie interaktywnej. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania świątecznych piosenek w języku angielskim. I tak kroczek po kroczku dzieci przygotowują się do bycia czytelnikami biblioteki szkolnej.

 

Ogłoszona w październiku akcja czytelnicza Klub Pożeraczy Książek właśnie się dziś  zakończyła. W jej trakcie uczestnicy przeczytali po pięć książek i i zrealizowali dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie  zdobywali kolejne poziomy wtajemniczenia.

Krok po kroku stawali się: Odkrywcami, Entuzjastami, Znawcami, Władcami czytelni i w końcu Pożeraczami książek. Mamy nadzieję, że ich apetyt na konsumowanie książek nie osłabnie 🙂

W ramach realizacji wyzwań powstały ciekawe prace plastyczne: zakładki , ilustracje, okładki z rekomendacją przeczytanej książki.

Akcja była dobrą rozgrzewka przed kolejnymi konkursami, do których zapraszamy wszystkich uczniów tj:

Wielka Liga Czytelników

Dzienniczek moich ulubionych książek

(informacje o w/w konkursach znajdziecie we wpisach poniżej)

Akcję z sukcesem zakończyli:

klasa 2a:

Maria Rolnik, Jakub Sowa

klasa 2c:

Iga Goch, Adrianna Lenart, Marcelina Lipniacka, Marcelina Nosal, Kornelia Nowak

klasa 3b:

Daria Filiks

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Czytaj więcej