Tu jesteś > PSP > Wydarzenia Biblioteka

Wydarzenia Biblioteka

 

                                                                      

klasa 3a wych. p. Maryla Bartnik

klasa 2a wych p. Anna Siewielec

grupa biblioteczna

grupa biblioteczna

Zakończyła się III edycja Lubelskiego Projektu Edukacyjnego „Nie jestem sam – pomagam” wspierającego rozwój społeczno- emocjonalny dzieci.

Klasy  2a,  3a oraz grupa biblioteczna w liczbie 14 dziewczynek z klas: 2b, 2c, 3a oraz 3b uczestniczyły w realizacji 4 modułów, które krok po kroku wprowadzały uczniów w świat i problemy dzieci  chorych i niepełnosprawnych. Konkretne działania jak: przygotowywanie kartek z życzeniami zdrowia, zbiórka artykułów papierniczych, wizyta w miejscowym szpitalu, wykonanie prac plastycznych i ich sprzedaż na szkolnym kiermaszu charytatywnym  zakończyły się konkursem plastycznym. Przekazaliśmy na konto Stowarzyszenia Karoli kwotę 902 zł. Za zgromadzone w wyniku działania Projektu pieniądze, zakupiono nowoczesny sprzęt do dwóch szpitali.  Niektóre z 15 prac wybranych spośród biorących udział w Projekcie zostało umieszczonych w kolorowance przygotowanej i wydrukowanej dla chorych dzieci przez organizatorów Projektu. W podziękowaniu wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy a autorki wybranych prac otrzymają dodatkowo w/w kolorowanki oraz  drobne upominki. 

Wszystkim  serdecznie dziękujemy za udział w Projekcie, zaangażowanie  oraz włożony wysiłek dla dobra chorych dzieci. 

1 rząd: prace klasy 3a 2 rząd: prace klasy 2a 3 rząd: prace grupy bibliotecznej

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego III edycję Projektu przygotowanego przez Organizatorów. Znajdziecie tam nas:)

https://www.stowarzyszeniekaroli.pl/?p=2480

 

Kolejną bajką jaka posłuchali i obejrzeli nasi najmłodsi z przedszkola była bajka z Iranu o Leili, ślepym królewiczu i Rajskiej Róży. Bajkę przedstawiły uczennice z klasy 5a: Martyna Bocian- Leila, Patrycja Chmura- Królewicz, Nina Krajka- tata Leili, Emilia Rudna- mama królewicza, Natalia Góra – Rajska Róża, Dominika Gęca – straszny Dew,  oraz Oliwier Jezierski z klasy 5c jako narrator..  Grupy : Zajączki, Sówki i Biedronki poznały historię o pięknej Leili, która zapragnęła mieć Rajską Różę i ją dostała. Postanowiła ją zachować tylko dla siebie ale gdy trzeba było ją poświęcić dla dobra kogoś innego, nie zawahała się ani chwili. Otrzymała w darze dużo więcej bo miłość i szczęście u boku królewicza. I tak już przedszkolaki się uczą że dobrem i pięknem  trzeba się dzielić a w zamian my również jesteśmy obdarowywani.

 

Ogłoszony w grudniu ubiegłego roku konkurs czytelniczy „Dzienniczek moich ulubionych książek” już rozstrzygnięty. Na zaproszenie opisywania swoich ulubionych książek odpowiedziało 7 osób z klas 2 i 3.  Ilość nie znaczy jakość. Prace były bardzo ciekawe i świadczą o talentach pisarskich i plastycznych naszych uczniów. Z pewnością tych, którzy lubią czytać jest dużo więcej, jednak tylko nieliczni zdobyli się na wysiłek udokumentowania tego, co będzie stanowić , jak myślimy, miłą pamiątkę z dzieciństwa. Wysiłek, który został oczywiście nagrodzony pamiątkowymi dyplomami i podziękowaniami, ocenami z języka polskiego i nagrodami rzeczowymi.

Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce: Hubert Pietraś – kl 2a   oraz Liwia Koguc – kl. 3a

II miejsce: Maria Rolnik – kl 2a

III miejsce Zofia Lipowa- kl.3b

Ponadto podziękowania otrzymali:

Milena Górecka- kl2b

Dominika Pęk- kl.2b

Maja Daniel- kl.3a

Wszystkim wspaniałym Dziennikarzom  🙂  gratulujemy i zachęcamy do dalszej twórczości. 🙂

Zapraszamy do obejrzenia wybranych prac z poszczególnych Dzienniczków

Hubert Pietraś – kl.2a

 

 

Liwia Koguc – kl.3a

 

Maria Rolnik- kl.2a

 

Zofia Lipowa- kl 3b

 

Milena Górecka- kl.2b

 

Dominika Pęk – kl 2b

 

Maja Daniel – kl 3a

 

 

Od 8 do 15 maja trwał w naszej bibliotece coroczny  Tydzień Bibliotek. W tym roku pod hasłem Biblioteka – miejsce na czasie. Przez kolejne dni  nasi uczniowie mieli możliwość brać udział w loterii książkowej i sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości wierszy i innych utworów literackich. Każda przerwa była dobrą okazją by przeczytać krótką sekwencję o tym  co ciekawego chcą nam powiedzieć sławni ludzie o czytaniu książek, wylosować kategorię książki i wybrać właściwą dla siebie. Niejednokrotnie los trafiał w gusta czytelników w sama dziesiątkę. Uczestnicy zadań otrzymali pamiątkowe upominki i słodycze . Wśród nich najlepiej zadania wykonali:

Fryderyk Kudła – kl. 2a

Hubert Pietraś – kl 2a

Michał Bocian – kl. 2a

Maria Rolnik – kl. 2a

                                                  

 

 

21 maja 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach odbyły się Eliminacje Powiatowe 43. Małego Konkursu Recytatorskiego, w których wzięło udział 57 Recytatorów.  Naszą szkołę reprezentował Fryderyk Kudła z kl 2a, który na etapie miejskim  organizowanym  przez CKiP w Kraśniku otrzymał nominację do etapu powiatowego. W Konkursie Powiatowym za recytację  wiersza Juliana Tuwima, „Ptasie radio”  Fryderyk został wyróżniony. 

Gratulujemy Fryderykowi i  życzymy mu dalszych sukcesów!