Tu jesteś > PSP > Aktualności PCK

Aktualności PCK

W kwietniu obchodziliśmy dwa ważne dla naszego koła PCK święta – Dzień Ziemi i Światowy Dzień Zdrowia. Ze względu na specyficzną sytuację, działania zostały przeniesione do Internetu. Uczniowie klas 5, 6 i 7 wykonywali prezentacje multimedialne. Dwie z nich zamieszczone są poniżej. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.

Nasz szkoła ponownie przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Dziel się Uśmiechem”, który organizowany jest  od 2013 roku przez Polski Czerwony Krzyż i firmę Mars, we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym oraz Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. Celem programu jest nauczenie dzieci, co powinny robić, aby ich zęby były zdrowe. Nasi uczniowie z klas 3a, 3b, 3c otrzymali specjalne materiały edukacyjne w ciekawy sposób przedstawiające najważniejsze zasady dbania o zęby, zdrowej diety i aktywnego trybu życia oraz pakiety do pielęgnacji zębów, składające się ze szczoteczki, pasty oraz bezcukrowej gumy do żucia Orbit®. Natomiast w ramach zajęć edukacyjnych dzieci poznają 4 proste kroki do zdrowego i czystego uśmiechu.

Oddział Rejonowy PCK w Kraśniku zaprasza do przyłączenia się  do świątecznej zbiórki dla potrzebujących –  dzieci z rodzin, których sytuacja jest najtrudniejsza.

W tym celu organizuje zbiórkę m.in. art. spożywczych, środków czystości i higieny, odzieży, pościeli,  które można przekazać do 20 grudnia do Kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku.

W dniach 11-13 grudnia  organizuje zbiórkę art. spożywczych i słodyczy w dwóch sklepach Stokrotka w Kraśniku.

Zachęcamy do wsparcia akcji.

                             

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych – na poziomie lokalnym, krajowym i miedzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.

W Dniu Wolontariusza w wielu krajach Europy odbywają się konferencje, pokazy i warsztaty, dotyczące efektów wolontariatu, metod pozyskiwania ochotników i organizacji pracy, a także aspektów prawnych. Czytaj więcej