Tu jesteś > PSP > Projekt Młodzi – Aktywni i Kreatywni!

Projekt Młodzi – Aktywni i Kreatywni!

 

POZNAWANIE ŚWIATA ZA POMOCĄ ZMYSŁÓW – EDYCJA III

W styczniu swoją przygodę z Salą Doświadczania Świata rozpoczęła 24-osobowa grupa uczniów z  klasy 4c i 4d. Była to ostatnia grupa uczestnicząca w zajęciach „Poznawanie świata za pomocą zmysłów” realizowanych w ramach Projektu „Młodzi – Aktywni i Kreatywni”.

Zajęcia prowadziły – pedagog Edyta Buczaj, pedagog Małgorzata Kapuścińska, psycholog Iwona Kuśmierz.

 

 

Od września do grudnia 24 uczniów klasy 4a i 4b uczestniczyło w zajęciach „Poznawanie świata za pomocą zmysłów” realizowanych w ramach Projektu „Młodzi – Aktywni i Kreatywni”. W trackie 14 spotkań uczniowie podzieleni na 4-osobowe grupy, pod okiem wykwalifikowanej kadry, mieli możliwość rozwoju w sferze poznawczej, emocjonalnej i społecznej. A wszystko działo się w atmosferze przyjemnej zabawy i relaksu.

W związku z trudnym momentem wejścia na nowy etap edukacyjny uczniom towarzyszy napięcie, lęk przed zmianami. Wymagania są wyższe, od dzieci oczekuje się większej organizacji i efektywności w zakresie uczenia się. Zajęcia z jednej strony umożliwiają uczniom poznawanie świata poprzez odbieranie przez nich nowych bodźców, wzbogacanie doświadczeń,  z drugiej strony dają możliwość wejścia w stan odprężenia – odbywają się w atmosferze relaksu i pełnej akceptacji w Sali Doświadczania Świata. W bezpiecznym, wygodnym otoczeniu podstawowe zmysły są pobudzane muzyką, efektami świetlnymi i łagodnymi wibracjami. W oderwanych od szkolnej rzeczywistości warunkach uczniowie mają możliwość nauki panowania nad trudnymi emocjami, wzmocnienia wiary we własne możliwości oraz pogłębienia relacji międzyrówieśniczych.

Od stycznia swoją przygodę z Salą Doświadczania Świata rozpoczęła 24-osobowa grupa uczniów klas 4c i 4d.

Zajęcia prowadzą – pedagog Edyta Buczaj, pedagog Małgorzata Kapuścińska, psycholog Iwona Kuśmierz

Jesteśmy na półmetku naszych zajęć prowadzonych w ramach projektu „Młodzi-Aktywni i Kreatywni”. Zajęcia te dostarczają nam wiele emocji oraz wyposażają nas w nowe umiejętności związane z programowaniem. Uczą nas też współdziałania w grupie, kreatywności i umiejętności kompromisu. Mamy nadzieję, że pomożemy Scottiemu. Scottie Go!