Tu jesteś > PSP > Aktualności szkoła podstawowa > III miejsce w drużynowym pływaniu dziewcząt

9 listopada na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyły się  drużynowe i indywidualne zawody pływackie szkół podstawowych. Reprezentacja  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku zajęła III miejsce zdobywając brązowy medal Mistrzostw Powiatu w Igrzyskach dzieci, plasując się za PSP nr 5 i PSP nr 6.

Naszą szkołę  w sztafecie 6 x 25 m. reprezentowały:

•  Marzec Monika kl. 6b
  • Bucior Zuzanna kl. 6b
  • Misztal Natalia  kl. 6b
  • Kurlej Zuzanna kl. 6b
  • Surowiec Gabriela kl. 4c
  • Kapuscińska Amelia kl. 4d

Po sztafetach odbyły się zawody indywidualne, w których nasze dziewczęta pokazały się z jak najlepszej strony, awansując do kolejnego, rejonowego etapu zawodów. Gabriela Surowiec zajęła II miejsce  z czasem 38,53 s.   w konkurencji 50 m. stylem grzbietowym, przegrywając dosłownie o włos ze swoją rywalką z PSP nr 5. Monice Marzec, podobnie zabrakło niewiele do I miejsca w konkurencji, która po raz pierwszy gościła na zawodach szkolnych – 50 m. stylem motylkowym. Monika z II miejscem z czasem 39, 66 s. awansowała do kolejnego etapu zawodów.

Pozostałe zawodniczki, także zaprezentowały się bardzo dobrze w swoich konkurencjach:

• Zuzanna Kurlej zajęła V miejsce z czasem 47,07 s.na 50 m. stylem dowolnym,
  • Zuzanna Bucior zajęła VIII miejsce na 50 m. stylem dowolnym – 52,34,
  • Kapuścińska Amelia zajęła VII miejsce na 50 m. stylem klasycznym,

Opiekunem reprezentacji szkoły był Beata Kołosinska.