Tu jesteś > PSP > Aktualności z gimnazjum > Konkurs przyrodniczy „Człowiek i środowisko”

14 czerwca odbył się etap finałowy  szkolnego konkursu przyrodniczego „ Człowiek i środowisko”. Konkurs zawierał treści z biologii, chemii i fizyki i skierowany był do uczniów klas drugich gimnazjum.

I etap miał formę testu. Uczniowie, którzy uzyskali najlepszy wynik zakwalifikowali się do II etapu.

II etap odbył się według scenariusza opartego na znanym teleturnieju, a że u nas zakwalifikowało się do niego aż11 uczniów, więc był to „ Jeden z jedenastu”.

Uczniowie świetnie radzili sobie z odpowiedziami na  różnorodne i, nie ukrywajmy, często trudne pytania.  Każda dobra odpowiedź nagradzana była cukierkiem i dawała szansę na udział w ścisłym finale. Rywalizowali: Ala Słabczyńska, Karolina Kulpa, Wiktoria Łukasik, Filip Stachewicz, Marcel Domański, Zuzanna Ślusarz, Paweł Mozgawa – Bucoń, Olaf Machul,  Ala Żurek, Natalia Nieradko i  Basia Pliwka.  W jury zasiedli : Michał Skrobucha z kl. 3c  – ekspert od przedmiotów przyrodniczych oraz Pani E. Wójcik i  Pani A. Dudzińska. Turniej prowadziła Pani Ż. Matwiejczuk.

Po długiej, wyczerpującej, zaciętej, niezwykle emocjonującej, ale i wesołej  rozgrywce  – nie udało się wyłonić jednego zwycięzcy. Wykorzystane zostały wszystkie pytania turniejowe ( aż 150!) oraz pytania od publiczności. Niepokonanymi zostali Olaf i Marcel.  BRAWO!