Tu jesteś > PSP > Aktualności > Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Kraśniku

SMOK_CMYK_FULL-ON-DARK

Program Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki jest kontynuowany w 2018 roku na podstawie powierzonego Polskiemu Związkowi Koszykówki przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zadania pt. „Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży w ramach działań prowadzonych przez polskie związki sportowe”. Dodatkowe zajęcia dla młodych koszykarzy odbywają się w trzech obiektach sportowych w Kraśniku: Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 6 oraz od września w Szkole Podstawowej nr 3.
Program Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki działa w Kraśniku od września 2016 roku. PZKOSZ dla każdego z powołanych SMOK-ów, w ramach dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zapewnia sprzęt oraz wynagrodzenie trenerów prowadzących zajęcia pozalekcyjne w ramach programu. Ilość i rodzaj zajęć, za których przeprowadzenie PZKosz udziela dofinansowania w ramach kontynuacji pracy ośrodka wynosi 76 zajęć za okres od 02 stycznia 2018 roku do 30 czerwca 2018 roku oraz od 01 września 2018 roku do 30 listopada 2018 roku. Obecnie objętych szkoleniem jest około 40 chłopców w trzech grupach.
Koordynatorem SMOK-ów w Kraśniku jest Paweł Biskup, nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Biało Czarni Kraśnik.
Trenerzy prowadzący zajęcia w ramach programu SMOK zobowiązują się zgodnie z wytycznymi MSiT do przeprowadzenia w każdym semestrze testów sprawnościowych i wprowadzenie ich wyników do Narodowej Bazy Talentów.
SMOK-i korzystają też z pomocy Urzędu Miasta Kraśnik.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko miło i aktywnie spędziło czas, nauczyło się podstaw gry w koszykówkę pod okiem wykwalifikowanej kadry, zgłoś swoje dziecko już dziś! Zapraszamy chłopców klas  IV, V, VI.

Bliższe informacje – koordynator Paweł Biskup, nr. tel. 662 053 775.