Tu jesteś > PSP > Aktualności > Akademia Młodego Naukowca 06-08.02.2019 ,, DNA – przepis na życie ”

,, DNA – przepis na życie ”

Na warsztatach w ramach Akademii Młodego Naukowca uczniowie poznali jakie tajemnice kryją się w kodzie DNA. Poszerzyli swoją wiedzę z dziedziny biologii. Dowiedzieli się co to jest genetyka, a także dokładniej przyjrzeli się jej zastosowaniu, m. in. w kryminologii, medycynie, archeologii, hodowli i rolnictwie. Poznali wady i zalety stosowania jej w życiu codziennym Uczniowie zapoznali się także z tajemnicą dziedziczenia. Doszukiwali się podobieństw wśród swoich przodkach., nie tylko rodziców. Dokonywali tego na podstawie swojego wyglądu, cech dominujących, cech recesywnych. Młodzi naukowcy wykonali także bardzo trudne doświadczenie, w którym głównym zadaniem było izolacja DNA kiwi. Podczas swojej pracy uczestnicy warsztatów bliżej poznali dokładną budowę i wygląd DNA.