Tu jesteś > PSP > Aktualności > Spotkanie autorskie z p. Lusią Ogińską w ramach projektu Erasmus+ RIC oraz Światowego Dnia Książki

W ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ „Czytaj, używaj wyobraźni i twórz” oraz z okazji Światowego Dnia Książki uczniowie PSP nr 2 wraz z rodzicami i nauczycielami uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Lusią Ogińską, pisarką i ilustratorką cyklu książek dla dzieci i młodzieży „Księgi Roztoczańskich Krasnali”. Dotychczas autorka wydała siedem tomów przygód roztoczańskich skrzatów. Poetka ma w swoim dorobku wiele utworów dla dzieci, w tym – napisane piękną poetycką prozą – wolne tłumaczenia: „Pinokia”, „Małej syrenki”, „Serca”.  Książki Lusi Ogińskiej są wypełnione mądrą, pogłębioną refleksją, nienaganną pod względem formy – rymu, rytmu i wzbogaconą piękną metaforą. Podczas czwartkowego spotkania, w którym uczestniczyli: burmistrz miasta Kraśnika p. Wojciech Wilk, dyrektor PSP nr 2 p. Iwona Margoła oraz wicedyrektor p. Ewa Matuszkiewicz, odbyło się wspólne głośne czytanie uczniów z rodzicami „Zieludka”, jednej z ulubionych książek autorki. Pisarka opowiadała dzieciom o swojej twórczości oraz o tym, skąd czerpie literackie pomysły do swoich książek. Po spotkaniu, każdy z uczestników mógł otrzymać autograf poetki oraz książeczkę przez nią wydaną.