Tu jesteś > PSP > Aktualności szkoła podstawowa > Konkurs plastyczny „Literatura niemiecka w ilustracjach dzieci i młodzieży”

Germaniści mają również talent plastyczny, o czym świadczy udział naszych uczniów w Konkursie Plastycznym „Literatura niemiecka w ilustracjach dzieci i młodzieży” zorganizowanym przez Biuro konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec w Lublinie we współpracy z Ambasadą Niemiec w Warszawie. Patronat Honorowy nad tegorocznym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Lublin, Pan dr Krzysztof Żuk oraz Lubelski Kurator Oświaty, Pani Teresa Misiuk.

Uczniowie mieli do wykonania pracę plastyczną dowolną techniką, a temat pracy miał odnosić się do literatury pojętej jako bajka, powieść lub wiersz.

W konkursie wzięło udział 7 uczniów: Julia Ufniarz, Emilia Nieradko, Martyna Oklecińska, Karolina Kulpa, Weronika Łukasik, Julia Wieczorek i Marcin Grządka.

Oto ich prace: