Tu jesteś > PSP > Aktualności > Uczniowie i nauczyciele z Grecji, Hiszpanii, Włoch, Rumunii i Litwy w PSP nr 2 ramach projektu „RIC”

W dniach 19-25 maja PSP nr 2 w Kraśniku gościła uczniów i nauczycieli z Włoch, Hiszpanii, Grecji, Rumunii i Litwy w ramach projektu KA 229 „Czytaj, używaj wyobraźni i twórz”, finansowanego przez program Erasmus+ Współpraca Partnerska Szkół. Projekt ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwój technologii cyfrowych. W czasie wymiany w Kraśniku, uczniowie uczestniczyli w szkoleniach z zakresu animacji poklatkowej i komputerowej  oraz wspólnie z p. Anną Chabros-Piłat, specjalistką od filmów animowanych  i p. Lusią Ogińską, autorką serii książek Roztoczańskie Krasnale  pracowali nad booktrailerem czwartej i piątej części „Złoty Krasnal” i „Wojenna Sprawa Krasnala Łezki”. Uczniowie podążyli śladami bohaterów książek zwiedzając Zamość, Zwierzyniec, Lublin. W czasie wizyt studyjnych poznali historię Dzieci Zamojszczyzny i polskiej ludności w czasie zaboru austriackiego.  W Sandomierzu wcielili się w role rycerzy broniących miasta oraz najeźdźców tatarskich, kozackich i szwedzkich, odgrywając historię Haliny Krępianki i uczestnicząc w rekonstrukcji historycznej ślubu cara Rosji Borysa Godunowa z wojewodzianką sandomierską , Maryną Mniszchówną. Uczestnicy zwiedzili również Zamek Królewski na Wawelu i centrum historyczne Krakowa. Była to trzecia wymiana uczniów w bieżącym roku szkolnym w ramach projektu „Read, Imagine, Create” poprzedzona wizytą studyjną w Hiszpanii i Grecji.