Tu jesteś > PSP > Aktualności > Tydzień Kropki

 

Nasza szkoła po raz pierwszy wyjątkowo kreatywnie rozpoczęła nowy rok szkolny. A to wszystko za sprawą coraz chętniej celebrowanego w Polsce i na świecie Międzynarodowego Dnia Kropki.To wielka, światowa akcja, której inspiracją stała się książeczka Petera H.Reynoldsa pt. „The Dot” („Kropka”). Opowiada ona historię Vashti – dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości. W tym dniu uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze na całym świecie organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy, w którym motywem przewodnim jest KROPKA.

W naszej szkole świętowaliśmy od 16 do 20 września. Niemal wszyscy przyszli ubrani w ”kropkowe” stroje, doklejali kropki do ubrań. Uczniowie poznali Vashti – posłuchali lub obejrzeli historię o kropce. Uczennice należące do Klubu Przyjaciół Biblioteki pomagały w przygotowaniu dekoracji, czytały książeczkę pt.”Kropka” w klasach 1-3, a potem przeprowadziły mini-konkurs z nagrodami.  Nauczyciele rozmawiali o przesłaniu książki i zorganizowali wiele zajęć, które miały pomóc dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Uczniowie pochwalili się swoimi talentami na specjalnie przygotowanej tablicy z Drzewem Talentów. W bibliotece szkolnej mogli zrobić zdjęcia w „kropkowej” fotobudce z gadżetami w kropki.

Mamy nadzieję, że to pozytywne świętowanie rozbudzi kreatywność oraz chęć do pracy i rozwoju naszych uczniów i da im siłę do pokonywania swoich słabości.

I.Marcinkowska-Sobótek

A.Dziedzic