Tu jesteś > PSP > Aktualności > HISZPANIA 9-16 listopada 2019

W dniach 6-16 listopada odbyla się kolejna wymiana w ramach projektu Erasmus plus -Read Imagine Create, w której uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Zajęcia warsztatowe w Hiszpanii oparte były na sztuce ” Romeo i Julia „, którą uczniowie mieli wcześniej przeczytać. Uczniowie  z sześciu państw spotkali się z aktorką –  Mariną Mulet oraz innymi aktorami. Odgrywanie scen teatralnych ze sztuki Roeo i Julia pod okiem profesjonalistów było ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Uczniowie zwiedzili dzielnicę cyfrową w Alicante gdzie znajduje się siedziba lokalnego radia i telewizji, uczyli się umiejętności cyfrowego filmowania i edytowania. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Xabie, o której historii i atrakcjach opowiadali aktorzy, Walencję-gdzie min. oglądali dokument Appolo 11  na wklęsłym ekranie o powierzchni 900 metrów kwadratowych oraz fabrykę czekolady Valor w Vilajoiosa. Był to wspaniały czas nabywania nowych umiejętności oraz nowych znajomości i przyjaźni międzynarodowych.