Tu jesteś > PSP > Aktualności > XV TURNIEJU KOSZYKÓWKI NA WESOŁO POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA KRAŚNIK i PZKosz.

Z inicjatywy Uczniowskiego Klubu Sportowego Biało – Czarni Kraśnik w dniu
04.12.2019 r. w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Kraśniku rozegrany został
XV TURNIEJ KOSZYKÓWKI NA WESOŁO POD PATRONATEM  BURMISTRZA MIASTA KRAŚNIK i PZKosz

Oficjalnie Turniej otworzyła pani Iwona Margoła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku i pan Krzysztof Babisz Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych życząc wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji fair play, a przede wszystkim fajnej zabawy.

W Turnieju wzięły udział zespoły chłopców urodzonych w roku 2008 i młodsi reprezentujący uczniów ze Szkół Podstawowych z terenu Kraśnika.

Zespoły uczestniczące w XV TURNIEJU KOSZYKÓWKI NA WESOŁO
POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA KRAŚNIK i PZKosz

Zespoły rywalizowały ze sobą systemem „ każdy z każdym” 4 x 5 minut  rozgrywając łącznie dziesięć spotkań. Większość meczy przyniosła wiele emocji, były bardzo zacięte
i wyrównane, a o końcowym wyniku decydowały ostatnie sekundy gier.

Szczegółowy terminarz gier i uzyskane wyniki :

1. SP – 4 – SP – 3 16 : 32
  2. SP – 6 – SP – 1 12 : 13
  3. SP – 2 – SP -3 15 : 11
  4. SP – 4 – SP – 6 14 : 16
  5. SP – 2 – SP – 1 24 : 4
  6. SP – 3 – SP – 6 32 : 23

7..SP – 2   – SP-6               27 – 15

1. SP – 2 – SP-4 27 – 13
  2. SP – 1 – SP-3 6 – 11

Pierwsze miejsce zajęła SP – 2  opiekunem zwycięskiego zespołu był Paweł Biskup. Drugie miejsce zajęła SP – 3 – prowadzona przez opiekun Wojciech Kowalski
Trzecie
miejsce w Turnieju zajęła SP – 1  –opiekun Piotr Machaj ,czwarte miejsce SP – 6 – opiekun Jerzy Nowak, piąte miejsce zajęła SP – 4 – opiekun

Po całodniowych koszykarskich zmaganiach wyłoniono najlepszych zawodników
i  strzelców w poszczególnych szkołach- drużynach.

Najlepsi zawodnicy i strzelcy poszczególnych zespołów:

SP – 1 – Jakub Krotkiewicz  14 pkt – najlepszy strzelec drużyny

SP – 1 – Iżycki Ernest-najlepszy zawodnik drużyny

SP – 2  –Janiec Marcel 34 pkt – najlepszy strzelec drużyny

SP – 2 Markowski Karol – najlepszy zawodnik drużyny

SP – 6 – Mikita Antoni 25 pkt – najlepszy strzelec drużyny

SP – 6 – Rabaniuk Maksym najlepszy zawodnik drużyny

SP– 3 – Kuźnicki Jan 20 pkt-  najlepszy strzelec drużyny

SP– 3 – Zdyb Jakub –  najlepszy zawodnik drużyny

SP– 4 –Piasecki Karol- 18 pkt – najlepszy strzelec drużyny

SP– 4 –Sygacz Kacper- najlepszy zawodnik drużyny

Wszystkie drużyny otrzymały  dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci słodyczy a najlepsi puchary, statuetki i medale które wręczył prezes UKS Biało – Czarni Kraśnik pan Paweł Biskup i pani wicedyrektor Ewa Matuszkiewicz.

Mecze sędziowali: Mariusz Wereski,, Piotr Kozłowski i Paweł Biskup. Po zakończonym Turnieju wszyscy uczestnicy Turnieju spotkali się na wspólnym zdjęciu, które zakończyło koszykarskie zmagania.

Prezes Klubu UKS Biało – Czarni Kraśnik pan Paweł Biskup w imieniu swoim
i Zarządu Klubu dziękuje za pomoc w organizacji dyrektorowi SP nr 2 w Kraśniku Iwonie Margoła, Burmistrzowi Miasta Kraśnik Wojciechowi Wilkowi i Panu Jarosławowi Stawiarskiemu Marszałkowi Województwa Lubelskiego za wsparcie Turnieju.   Dziękuje również sponsorom Turnieju, pani Karolinie Jaworek właścicielce Groszka na ul. Plac Wolności 3, LZKosz oraz PZKosz, oraz Michałowi Wróblowi za zaprojektowanie dyplomów i koszulek na turniej. Dziękujemy również uczniom którzy pomogli przy organizacji imprezy: Wiciński Łukasz, Roztocki Jakub, Rajzyngier Bartosz, Maciej Bieniek, Szot Wojciech, Szuba Karol, Wtykło Artur.

Należy nadmienić, że Turniej był współfinansowany ze środków miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, oraz przeciwdziałania narkomanii miasta Kraśnik MOPS oraz Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.