Tu jesteś > PSP > Aktualności > TyDzień Kropki

Dzień Kropki to międzynarodowe święto mówiące o tym, iż w każdym człowieku drzemie talent. Wszystko zaczęło się od historii opisanej przez Petera Reynolds’a, autora książki „The Dot”. Autor przytacza opowieść o dziewczynce imieniem Vashti, która jest bardzo nieśmiała i nie wierzy w siebie, ale wszystko zmienia wspaniała nauczycielka plastyki i mała kropka.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w naszej szkole zorganizowaliśmy TyDzień Kropki. Akcja rozpoczęła się 14 września i potrwała do 18. Jednak w związku z reżimem sanitarnym akcja ograniczyła się do przeprowadzenia przez nauczycieli zajęć, których motywem przewodnim stała się kropka. Uczniowie czytali książkę lub oglądali film o Vashti, rozmawiali o jego przesłaniu, wykonywali prace plastyczne.

Natomiast 18 września ( piątek, ostatni dzień akcji )„obowiązywał” strój w kropki. Wielu uczniów i nauczycieli zaakcentowało swoim ubiorem sympatię do idei Dnia Kropki.