Tu jesteś > PSP > Aktualności szkoła podstawowa > Pamiętamy…

Początek listopada to czas, w którym szczególnie wspominamy osoby, których z nami już nie ma. W tym roku Samorząd Uczniowski odwiedził groby Franciszki Skorupskiej i Leopolda Makucha, składając kwiaty i znicze.

Franciszka Skorupska – pierwsza kierownik szkoły, pełniła tę funkcję od 1929 do 1933 roku.

Leopold Makuch – nauczyciel, wychowawca, regionalista. Od 1967 r. kierownik naszej szkoły, a od 1971 r. jej dyrektor. Funkcję tę sprawował do chwili przejścia na emeryturę w 1990 r. Był badaczem historii szkoły, autorem „Szkicu do historii Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku”. Pasją Leopolda Makucha było badanie historii Kraśnika. Dzięki niemu ukazało się pismo „Regionalista”, którego był pierwszym redaktorem naczelnym.