Tu jesteś > PSP > Aktualności szkoła podstawowa > Narodowe Święto Niepodległości

Jak co roku, społeczność naszej szkoły uczciła kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przeprowadziliśmy szereg akcji upamiętniających to doniosłe wydarzenie.

10 listopada o godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele klas, w których odbywały się lekcje on-line odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

Przez cały tydzień odbywały się lekcje wychowawcze pod tytułem „Ojczyzna zwykłe słowo, a tyle znaczy”. Wychowawcy przedstawiali prezentację historyczno – patriotyczną dotyczącą trudnych 123 lat Polski pod zaborami oraz walki o granice nowo powstałego państwa.

Już po raz ósmy przeprowadziliśmy akcję „Mamy Niepodległą!”, która cieszy się dużą popularnością. W tym roku szczególnego znaczenia nabrała symbolika pozdrowień i wyrazów pamięci poprzez pocztówkę. Tym razem to uczniowie klas trzecich mogli skierować do swoich bliskich słowa radości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Ponadto 12 listopada odbył się konkurs dla uczniów klas 7 i 8, zatytułowany: „Droga Polaków do niepodległości. Losy państwa polskiego od rozbiorów do 1918 r.” Uczniowie chętnie w nim uczestniczyli, osiągając wysokie wyniki. Większość uczniów osiągnęła wyniki powyżej 60% możliwych do zdobycia punktów. Dwóch uczniów uzyskało maksymalną ilość punktów. Byli to: Bartosz Rajzyngier oraz Łukasz Wiciński z klasy 8b. Klaudiusz Drumlak z klasy 8a zdobył 95% możliwych do uzyskania punktów. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.