Tu jesteś > PSP > KONKURSY > FIZYKA WOKÓŁ NAS

Temat przewodni zdjęć to dowolnie wybrane zjawiska fizyczne dostrzeżone w otaczającej przyrodzie lub świadomie wyeksponowane                     w przeprowadzonym przez uczniów eksperymencie.

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „FIZYKA WOKÓŁ NAS”

rok szkolny 2020/2021

1. Organizator konkursu:

Anna Dudzińska

1. Cel konkursu:
  2. a) Zachęcanie uczniów do samodzielnego przeprowadzania eksperymentów i rejestrowania zjawisk fizycznych w otaczającym świecie.
  3. b) Rozwijanie zainteresowań fizyką.
  4. c) Prezentacja twórczości młodzieży w dziedzinie fotografii.

1. Zasady ogólne:
  2. a) Konkurs jest adresowany do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2.
  3. b) Przedmiotem konkursu są autorskie prace fotograficzne wykonane samodzielnie przez młodzież.
  4. c) Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).

d)  Pracę należy opisać  (tytuł pracy , imię i nazwisko autora, klasę, a także datę i miejsce wykonania zdjęcia oraz krótkie wyjaśnienie, na czym to zjawisko polega ).

1. h) Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Naszej Szkoły

4. Zasady szczegółowe:

1. a) Przedmiotem konkursu są fotografie, przedstawiające dowolnie wybrane zjawiska fizyczne dostrzeżone w otaczającej przyrodzie lub świadomie wyeksponowane w przeprowadzonym przez uczniów eksperymencie.
  2. b) Technika wykonania fotografii jest dowolna.
  3. c) Zdjęcie należy wykonać w formacie fotograficznym 20 cm x 30 cm, kolorowe lub czarno-białe oraz dostarczyć pliki JPG (na Teamslub emailfizyka777@wp.pl )
  4. d) Jeden autor może dostarczyć tylko jedno zdjęcie.
  5. e) Zdjęcie nie może być wydrukowane na drukarce atramentowej lub laserowej.
  6. f) O ile na fotografiach znajduje się wizerunek człowieka, uczestnik przesyłając fotografię zapewnia, że osoba, której wizerunek znajduje się na fotografii, wyraziła zgodę na nieodpłatną publikację tego wizerunku.
  7. g) Fotografie na których będą znajdować się jakiekolwiek oznaczenia, cyfry (np. daty), będą dyskwalifikowane.

1. Terminy:

Pracę wykonaną zgodnie z wymogami należy dostarczyć do organizatora  do dnia 17 maja 2021r.

1. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 5 czerwca 2021r.