Tu jesteś > PSP > Aktualności szkoła podstawowa > DZIEŃ PATRZENIA SIĘ W NIEBO

Jak często patrzysz w niebo? Dzień ten zachęca do zatrzymania się na chwilę i docenienia piękna błękitnego nieba, puszystych chmurek i szybujących po niebie ptaków…

Dzień Patrzenia się w Niebo, to doskonała okazja by wyjść na zewnątrz i zobaczyć, co się dzieje ponad naszymi głowami. Nigdy nie wiesz, co możesz tam zobaczyć – białe baranki, ciężkie sine chmurzyska, balony, samoloty, nietoperze, lotnie, fruwające foliówki, latawce, ptaki, motyle, bumerangi, tęcze, sztuczne satelity, słońce i księżyc.

A więc oderwij się od komputera i wyjrzyj przez okno, albo lepiej wyjdź na zewnątrz i poszukaj kształtów w chmurach, popatrz na przelatujące ptaki.

Zachęcamy do  poszukiwań najładniejszej chmury, o ciekawym kształcie, którą uwiecznicie na zdjęciach .A może coś ciekawego zaobserwujecie?  Zdjęcia możecie przesyłać na adres fizyka777@wp.pl

Ludzie, którzy poświęcają dużo czasu na oglądanie nieba – włączając Mikołaja Kopernika, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię, Alberta Einsteina, twórcę teorii względności, czy też Leonarda Da Vinci, konstruującego maszyny latające – są solą naszej planety i mogą być najlepszymi kompanami Światowego Dnia Patrzenia się w Niebo.

Zdjęcia przesłane przez uczniów:

https://www.canva.com/design/DAEb7O6pqYE/7fVBIpl4K9RgWOvLzOabWg/view?utm_content=DAEb7O6pqYE&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink