Tu jesteś > PSP > Aktualności > Wyniki konkursów z okazji Dnia Ziemi

Dzień Ziemi  to  najważniejsze i najbardziej znane  ekologiczne święto. To szczególny czas na bycie z przyrodą. Czas na refleksje i uwagę, jak jest ważna, fascynująca, piękna, ciekawa. Z tej okazji nauczycielki przedmiotów przyrodniczych zaproponowały uczniom różnorodne konkursy  pod hasłem ogólnym  „ Znajdź przyrodę blisko siebie” .

Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Oto wyniki:

1. Konkurs fotograficzny „Prawdziwi Twardziele”

Uczniowie wykonywali zdjęcia  różnym organizmom,  które potrafią przezwyciężyć trudy i  nie poddają się, wykazując ogromną wolę życia.

I miejsce : Olga Szajewska kl. 7b

II Miejsce : Amelia Kapuścińska kl. 7d

III miejsce Monika Dudzińska kl. 7a

• Konkurs plastyczny „ Ptaki wokół nas”

W pracach plastycznych uczniowie mogli przedstawić różne gatunki ptaków, które można obserwować w naszym bezpośrednim otoczeniu, wokół domu, w parkach, w lesie, nad jeziorem, rzeką, na polach, łąkach.

I miejsce:  Jakub Roztocki kl. 8b

II miejsce:  Nataniel Pielaszkiewicz  kl. 4b

III miejsce: Maciej Flis kl. 5a

• Konkurs wiedzy „ Ptak na Tak”

Uczniowie wykazywali się wiedzą o budowie i czynnościach życiowych ptaków. Rozpoznawali  ptaki żyjące w najbliżej okolicy.

I miejsce: Kinga Kotuła kl. 8b

II miejsce: Łucja Gil kl. 6b i Oliwier Góralewicz kl. 6a

III miejsce: Monika Dudzińska kl. 7a, Amelia Lipowa kl. 6a i Karolina Nawrocka kl. 7c

• Konkurs prezentacji „ Zanieczyszczenia wód”

Uczestnicy mieli za zadanie przygotować prezentację uwzględniającą:

-źródła zanieczyszczeń wód,

– skutki zanieczyszczeń wód,

– sposoby zapobiegania zanieczyszczeniom.

I miejsce: Anna Gozdalska kl. 7b

II miejsce: Szymon Chojnacki kl. 7a

III miejsce: Emilia Pietraszek kl. 7a

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach. Gratulujemy wiedzy, umiejętności, zdolności.