Tu jesteś > PSP > Aktualności > Zdalna wymiana międzynarodowa z Sycylią w ramach Projektu ERASMUS+

W dniach 17-19 maja odbyła się w naszej szkole zdalna wymiana międzynarodowa  w ramach projektu Erasmus+ „Czytaj, używaj wyobraźni i twórz”. Projekt ma na celu promocję czytelnictwa. Uczniowie z naszej szkoły wraz z uczniami  z Hiszpanii, Grecji, Sycylii, Rumuni i Litwy prezentowali legendy i książki dla dzieci i młodzieży związane z tematem zamków. Uczniowie SP 2 przybliżyli zagranicznym kolegom i koleżankom historię zamku w Janowcu, stworzyli booktrailera  o książce i filmie „Wakacje z duchami”. Uczniowie z każdego państwa wykonywali ilustracje na podstawie fragmentu książki jaki otrzymali.

W czasie wymiany odbywały się także wirtualne wycieczki po Sycylii, spotkania z autorami książek. Uczniowie mieli możliwość rozmowy i współpracy w języku angielskim poprzez użycie wirtualnych klas.