Tu jesteś > PSP > Aktualności > Projekt „Baczyński”

Rok 2021 ogłoszony został rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Z tej okazji nasza szkoła – jak również ponad 200 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju –  przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu pod hasłem „BACZYŃSKI” Celem działań jest uczczenie i upamiętnienie setnej rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poprzez prezentowanie twórczości poety, budzenie zainteresowania poezją czasów II wojny światowej, historią i dziedzictwem kulturowym naszego kraju, a także kształtowanie świadomości patriotycznej i obywatelskiej, rozwijanie i wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej,

Uczennice z klas 7a i 7b, należące do  kółka recytatorskiego prowadzonego przez panią Anitę Krakowiak, przez miesiąc co tydzień spotykały się na platformie Teams oraz w  szkole i pracowały nad interpretacją głosową najpiękniejszych wierszy K. K. Baczyńskiego. 28 maja wzięły udział w nastrojowym wieczorku poetyckim, podczas którego pięknie recytowały utwory młodego poety. Dzięki prezentacji przygotowanej przez Monikę z klasy 7a mogliśmy bliżej poznać sylwetkę K. K. Baczyńskiego i realia II wojny światowej. Podziękowania należą się także uczniom, którzy wzięli udział w projekcie, tworząc ciekawe prezentacje i prace plastyczne oraz pani Krzysi Stec za piękny portret poety, który stał się elementem dekoracji na wieczorku.