Tu jesteś > PSP > Aktualności > Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto, które zostało ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 roku  cały miesiąc październik. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz rolę biblioteki w życiu szkoły.

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych to:

BAŚNIE I LEGENDY Z CAŁEGO ŚWIATA

Podczas Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zanurzamy się w niezwykły świat baśni i legend z całego świata. Czytamy je w bibliotece przy każdej nadarzającej się okazji: w czasie przerw i zajęć czytelniczych, podczas krótszych i dłuższych wizyt bibliotecznych. Czytają nauczyciele i uczniowie.

Wszystkich chętnych zapraszamy do biblioteki na czytanie baśni. A jeśli wolicie to robić w domowym zaciszu, to mamy niespodziankę. Posłuchajcie, przeczytajcie lub obejrzyjcie baśnie i legendy z różnych stron świata, które dla Was przygotowałyśmy. Zapraszamy.

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w dwóch konkursach: