Tu jesteś > PSP > Aktualności szkoła podstawowa > Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz Christmas Crackers Day

W piątek 17 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w ramach projektu Erasmus+ „Każdy ma swoja wartość”.

W tym dniu działała Świąteczna Poczta Życzliwości. Uczniowie pisali liściki z życzeniami i pozdrowieniami do wybranych osób, które adresatom dostarczali członkowie Samorządu Uczniowskiego.

Cała społeczność szkoły założyła świąteczne stroje w kolorach czerwono – zielonych, nie brakowało akcesoriów świątecznych w postaci mikołajkowych czapek czy reniferowych rogów.

Uczniowie klas 4 – 8 poznawali tradycje bożonarodzeniowe pochodzące z różnych krajów europejskich. W ramach zajęć z wychowawcą wykonywali Christmas Crackers. Cracker przypominający kształtem cukierek – po pociągnięciu za dwa końce przez dwie osoby – rozdziera się z „trzaskiem” na dwie części. Dla Brytyjczyków to sygnał, by rozpocząć świętowanie. W naszych „cukierkach” znajdowały się liściki z „pozytywnymi myślami” oraz słodycze ufundowane przez dyrekcję.

Dobre humory dopisywały uczniom tego świątecznego dnia.