Tu jesteś > PSP > Aktualności > Zabawki ekologiczne

Na zajęciach techniki uczniowie klasy 4a, 4b i 4c zaprojektowali i wykonali zabawki ekologiczne. Prace opierały się na wykorzystaniu surowców wtórnych. Między innymi były to: plastikowe butelki   i kubki, puszki, rolki po papierze toaletowym, nakrętki butelek, pudełka po artykułach spożywczych, makulatura.

Celem zajęć było rozpowszechnienie wśród dzieci wiedzy z zakresu ochrony środowiska,  rozwijanie wrażliwości ekologicznej i kreatywności.

Uczniowie wykazali się  dużą pomysłowością. Wśród prac znalazły się zabawki: roboty, zwierzątka, krasnale, bałwanki, stonogi, drzewka, ludziki, pojazdy. Prace zostały wyeksponowane na wystawach w salach lekcyjnych. Łącznie w realizacji zadania wzięło udział 64 uczniów. Zajęcia prowadziła pani Ewa Matuszkiewicz.