Tu jesteś > PSP > Alert Ekologiczny > AKADEMIA CZYŚCIOCHOWA – DOBRE NAWYKI HIGIENICZNE. POZNAJEMY UKŁAD POKARMOWY I WYDALNICZY

Łączymy efektywną naukę nawyków higienicznych z rozrywką i dobrą zabawą                                  z wykorzystaniem profesjonalnych materiałów edukacyjnych. Wykonujemy prace plastyczne, wprowadzamy zabawy tematyczne, muzyczne, filmy edukacyjne. W tym tygodniu na zajęciach  w świetlicy dzieci poznały układ pokarmowy i wydalniczy człowieka, dowiedziały się czym jest mocz i stolec oraz jak powstaje, dlaczego oddawanie moczu i wydalanie stolca są potrzebne. Ponadto jak i kiedy korzystać z toalety i czy dinozaury też robiły kupę? Wprowadziliśmy zabawy typu ,,Szybka rundka”, ,,Pytania za milion”, kalambury w celu utrwalenia i doskonalenia nawyków związanych z odpowiednią higieną rąk po skorzystaniu  z toalety, przekazania uczniom wiedzy i ciekawostek związanych z użytkowaniem toalety w Polsce i na świecie. Dzieci wykonały też pracę plastyczną przedstawiającą budowę układu moczowego, obejrzały film edukacyjny. Zajęcia prowadzone przez p. Annę Bartnik mają na celu angażować i zaciekawiać dzieci oraz sprawiać im radość z poznawania dobrych nawyków higienicznych.