Tu jesteś > PSP > Alert Ekologiczny > Międzynarodowy Dzień Ptaków

W ramach obchodów tegorocznego święta ptaków zaproponowałyśmy uczniom naszej szkoły konkurs fotograficzny „ Ptasi mieszkańcy miasta”. Prace uczniów wyeksponowane zostały na wystawie w holu szkoły. Wyróżniono zdjęcia uczniów z klasy 5b – Bartka i Emilki oraz Mai z kl. 5a. Dziękujemy!

30 marca, zaopatrzone w lornetki i aparaty fotograficzne, wyruszyłyśmy na wiosenne obserwacje ptaków. W parku Jana Pawła II śledziłyśmy zaloty grzywaczy i sierpówek, żerowanie szpaków, budowanie gniazd przez gawrony i kawki, słuchałyśmy pięknego śpiewu kosa i zięby. Niestety, zauważyłyśmy też niszczenie gniazd gawronów przez człowieka, zapewne zatrudnionego przez urząd miasta. Zmartwiłyśmy się. Te ptaki tak ciężko pracują. Dlaczego? O to zapyta Amelka na najbliższej Młodzieżowej Radzie Miasta.

4 kwietnia spotkałyśmy się ze Świetliczakami. Przygotowałyśmy dla nich lekcję „ Ptaki w naszym mieście”. Nasze młodsze koleżanki i koledzy uczyli się rozpoznawać najczęściej występujące ptaki w Kraśniku. Mamy nadzieję, że nie pomylą już wrony z gawronem, jaskółki z jerzykiem, kaczki z łyską czy bogatki z modraszką. Dziękujemy za to spotkanie i dzieciom i pani Ani.

Koło przyrodnicze