Tu jesteś > PSP > Aktualności > XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS BIBLIOTECZNY pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”

Tegoroczny tydzień bibliotek trwający od 8 do 15 maja będzie już XIX ogólnopolskim wydarzeniem tego typu. Głównym celem tygodniowego programu promującego bibliotekę jest przede wszystkim podkreślenie roli czytania w życiu człowieka.

Z tej okazji biblioteka szkolna zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w XII MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE BIBLIOTECZNYM pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

 KONKURS ODBYWA SIĘ W II ETAPACH: SZKOLNYM I MIĘDZYSZKOLNYM.

 ETAP SZKOLNY: DO 27 KWIETNIA 2022 R.

 DO KONKURSU UCZNIOWIE ZGŁASZAJA PRACE LITERACKIE, FOTOGRAFIE LUB PRACE PLASTYCZNE

 PRACE UCZNIOWIE PRZYNOSZA DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Organizatorami konkursu są:
– Biblioteki Szkolne z terenu miasta Kraśnika i powiatu kraśnickiego
– Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku
– Starostwo Powiatowe w Kraśniku

I. Celem konkursu jest:
 Zwrócenie uwagi na rolę bibliotek, jaką pełnią w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
 Rozwijanie zdolności literackich, fotograficznych i plastycznych wśród dzieci młodzieży.
 Pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji i prozy, konfrontacja twórczości literackiej

II. Uczestnicy.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z Kraśnika i powiatu kraśnickiego.

III. Tematyka prac.
Dopuszcza się swobodną interpretację hasła, nie ogranicza się w sposób formalny inwencji i możliwości uczestników. Prace mogą nawiązywać do hasła lub z nim polemizować.

IV. Warunki uczestnictwa:
1. Do konkursu należy zgłaszać prace literackie, fotograficzne i plastyczne.
2. Jeden utwór poetycki lub opowiadanie, zadaniem uczestnika jest napisanie pracy literackiej na komputerze (czcionka max 14) 1 utwór o objętości od 1 do 3 stron A4. Teksty nie mogą być wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach.
3. Fotografie (format 21×15).
4. Prace plastyczne (wykonane techniką dowolną, format prac
A-4 lub A-3).
5. Uczestnik do konkursu międzyszkolnego może zgłosić tylko jedną pracę w wybranej przez siebie jednej kategorii.
6. Prace literackie, fotografie lub prace plastyczne powinny być opisane (imię i nazwisko wykonawcy, klasa, adres i numer telefonu do szkoły, imię i nazwisko opiekuna pod kierunkiem, którego praca powstała). W przeciwnym wypadku zostaną zdyskwalifikowane.
7. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac.
8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji danych personalnych oraz zdjęć uczestników konkursu i ich opiekunów.
9. Prace konkursowe rozpatrywane będą w III kategoriach wiekowych:
I. Kategoria szkoły podstawowe – klasy I-III
II. Kategoria szkoły podstawowe – klasy IV-VI
III. Kategoria szkoły podstawowe – klasy VII-VIII

10. Prace będą oceniane przy uwzględnieniu następujących kryteriów:
– inwencja
– jasność przekazu
– estetyka wykonania

V. Laureaci
Na każdym z etapów konkursu wyłania się następującą liczbę laureatów:
1. Na etapie szkolnym 3 laureatów z każdej kategorii wiekowej prace plastyczne i fotograficzne oraz prace poetycko-literackie.
2. Na etapie międzyszkolnym 3 laureatów z każdej kategorii wiekowej prace plastyczne i fotograficzne oraz prace poetycko-literackie.
3. Komisja konkursowa zastrzega sobie prawo do nieprzyznania nagrody w danej kategorii.

VI. Terminy:
 Etap szkolny: do 27 kwietnia 2022 r.
 Uroczysty finał konkursu połączony z otwarciem wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac odbędzie się 3 czerwca 2022 r. o godz. 11-tej w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku.

VII. Osobami odpowiedzialnymi są:
– Etap szkolny: bibliotekarze szkolni – ustalają terminy i powołują skład komisji.
– Etap międzyszkolny: nauczyciele-bibliotekarze Biblioteki Szkolnej Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku.

VIII. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE