Tu jesteś > PSP > Aktualności > SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM W ŚWIETLICY

„Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły.”
H. Zdzitowiecka

Dnia 17.05.2022r. naszą świetlicę odwiedził niezwykły gość: pan leśniczy. Pan leśniczy opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa), ptaków zamieszkujących lasy naszej okolicy, obejrzeć poroże jelenia. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom . Podczas spotkania pan leśniczy zadawał  wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały panu leśniczemu, a on w podziękowaniu zaprosił nas do skorzystania ze ścieżek edukacyjnych w lesie. Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za to spotkanie i czekamy na kolejne.