Tu jesteś > PSP > Aktualności > Międzynarodowy Projekt Edukacyjny – ,,Kreatywne Prace plastyczne”

,,Kreatywne Prace Plastyczne” to wyzwanie edukacyjne, do którego warto dołączyć” – po wdrożeniu projektu w klasach I c i II b możemy podpisać się pod tym stwierdzeniem. Ten Międzynarodowy Projekt Edukacyjny dał naszym uczniom możliwość rozwoju, dostarczył im wiele radości, pozwolił pokonywać trudności i wierzyć w siebie. Dzięki inspiracjom, zabawom plastycznym, był on dla naszych uczniów niezwykle atrakcyjny. Dzieci nie mogły doczekać się kolejnych zajęć. Efekty pracy podnosiły ich samoocenę, rozbudzały ciekawość. Wykorzystanie recyklingu plastycznego budowało nawyki proekologiczne. Zaskakujące propozycje pobudzały do działania. Łatwość zintegrowania działań plastycznych z obserwacją otaczającego świata, zachęcała do poznawania środowiska. Udział w projekcie rozwinął kreatywność naszych uczniów i zachęcił do poszukiwania własnych rozwiązań oraz dał swobodę twórczą.

Mamy satysfakcję, że udało nam się zdobyć Certyfikat ukończenia Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Kreatywne Prace Plastyczne” dla naszej szkoły.

W przyszłym roku na pewno przystąpimy do kolejnej edycji, bo ten projekt to prawdziwa przygoda!