Tu jesteś > PSP > Aktualności > Podsumowanie I edycji projektu „Nie jestem sam- pomagam”

W minionym roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas: 2a, 3a, 3b, 3c oraz 4a wraz z wychowawcami włączyli się w szlachetną inicjatywę I edycji Lubelskiego Projektu Edukacyjnego promującego ideę pomocy i rozwijającego empatię wobec cudzego cierpienia i choroby.
Działania w ramach projektu zaangażowały dzieci w wiele zajęć oraz wyzwoliły wiele szlachetnych postaw i uczuć.
Poznawszy pojęcie empatii na lekcji z wychowawcami, uczestnicy projektu wykonali ciekawe prace plastyczne, które przekazali chorym dzieciom z naszego szpitala i na kiermasz charytatywny.
Dwie prace, Laury Czupryn i Mateusza Czyża, zostały nagrodzone w konkursie pt. ” Niosę pomoc”.
Cieszymy się , że mogliśmy współpracować ze Stowarzyszeniem „Życie z chorobą nie musi być smutne” im. Karoli Majewskiej oraz SP nr 16 w Lublinie. Dziękujemy wszystkim dzieciom, wychowawcom: paniom Annie Serafin, Iwonie Martys, Annie Siewielec, Magdalenie Kępie , Annie Wiślińskiej a także rodzicom za zaangażowanie w projekt. Wychowawcy i ich klasy oraz osoby współuczestniczące otrzymały również pamiątkowe certyfikaty i podziękowania od organizatorów.
Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez organizatorów projektu na zakończenie I edycji.