Tu jesteś > PSP > Aktualności szkoła podstawowa > BEZPIECZNE WAKACJE – SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI KPP W KRAŚNIKU

21 czerwca br. w ramach programu ,,Bezpieczne świetliczaki”  zostało zorganizowane  w naszej szkole spotkanie z policjantami dla uczniów klas 1-3. Jego celem było przypomnienie uczniom klas młodszych zasad bezpiecznego wypoczynku.W trakcie spotkania policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku w przystępny i bardzo obrazowy sposób zaprezentowali uczniom, jak bezpiecznie zachować się na drodze, przechodzić przez jezdnię.  Przypomnieli  także zebranym zasady właściwego wypoczynku nad wodą, w lesie, w domu, jak należy postąpić, gdy potrzebujemy pomocy, w jaki sposób należy reagować w sytuacjach zagrożenia. Pan policjant zwrócił także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to, czym nas ktoś częstuje. Przestrzegł przed zabawami z obcymi zwierzętami.  Najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje- jak podkreślał wielokrotnie policjant- jest zachowanie rozsądku i troska  o bezpieczeństwo własne i innych.Uczniowie klas młodszych  z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji oraz brali udział w różnego rodzaju zadaniach- m.in. symulacji prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.Wszyscy uczestnicy spotkania mogli odbić swoje odciski palców na specjalnie przygotowanych kartach.. Uczniom bardzo podobało się to spotkanie o czym świadczy ich aktywność i mnóstwo zadawanych pytań.Mamy nadzieję, że uczniowie skorzystają z dobrych rad udzielonych przez panów  policjantów  i bezpiecznie będą wypoczywać w wakacje.