Tu jesteś > PSP > Aktualności > Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy

Od 2008r. 15 września w ponad 100 krajach obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

W naszej szkole od samego rana cieszyliśmy się tym dniem. Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnym korytarzu, ponieważ uczniowie i nauczyciele w tym dniu przyszli ubrani w kropki. Podczas lekcji czytaliśmy książkę lub oglądaliśmy  film „The Dot”, którego bohaterką była mała dziewczynka Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości. Zrozumieliśmy, że w każdym z nas drzemie ukryty talent, trzeba go tylko w sobie odnaleźć. Dodatkowo chętne klasy uczestniczyły w kropkowej  sesji zdjęciowej w bibliotece szkolnej.