Tu jesteś > PSP > Aktualności > Pasowanie na czytelnika

25, 26 i 27 października 2022 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów trzech klas pierwszych. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” w teatrzyku kamishibai, odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Przypomnieli sobie również, jak należy dbać o książki. Z zainteresowaniem zwiedzili pięknie wyremontowaną bibliotekę.

Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Na pamiątkę pasowania pierwszoklasiści otrzymali książkę pt. „Pierwsze abecadło” wyd. przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach kampanii „ Mała książka – wielki człowiek”.