Tu jesteś > PSP > Wydarzenia Biblioteka > Dzień Postaci z Bajek w bibliotece szkolnej.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przypadającego na 5 listopada, odbyły się w bibliotece szkolnej zajęcia przybliżające dzieciom znanych i lubianych bohaterów bajkowych. Podczas zajęć uczniowie świetlicy szkolnej zapoznali się z terminem „bajka”, jakie przesłanie niesie ze sobą ten gatunek literacki oraz czego nas uczą postacie bajkowe. W tym celu poszukiwaliśmy odpowiednich przykładów bajek do morału jaki bajka przekazuje.

Za pomocą prezentacji multimedialnej dzieci świetnie się bawiły odpowiadając na różnego rodzaju zagadki dotyczące postaci bajkowych.
W trakcie kolorowania wybranej przez siebie postaci , dzieci słuchały tekstów bajek -Królowej śniegu i Tomcia Palucha. Była to dobra okazja aby bliżej poznać treść i porozmawiać o tym co chcą nam powiedzieć nasi bajkowi przyjaciele.