Tu jesteś > PSP > Aktualności > 25 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

25 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. Na co dzień nie uświadamiamy sobie, że hałas może powodować rozdrażnienie, agresję, nieefektywne uczenie się, choroby układu krążenia, układu trawiennego, nerwowego oraz może zwiększać w organizmie  wydzielanie hormonów stresu. Dlatego celem naszej akcji było zasygnalizowanie, jak negatywnie może hałas wpływać na nasze zdrowie.

Przygotowania do tego święta rozpoczęliśmy dużo wcześniej.  Pod kierunkiem pani Anny Dudzińskiej,  uczennice klasy 8b, A. Wieczorek i M. Siewielec, dokonały pomiaru hałasu w naszej szkole. Klasa 7 przygotowała plakaty, a klasy ósme prezentacje  na temat szkodliwości hałasu na organizm człowieka.

Uczniowie oraz pracownicy szkoły mieli tego dnia okazję zbadać słuch,  dzięki  współpracy z firmą Audiofon. Zainteresowanie tą ofertą  przerosło nasze oczekiwania. Dlatego kolejne badania słuchu odbędą się w maju.

Gazetka, którą przygotowała pani  Krzysztofa  Stec , uświadomiła nam, co nam zagraża w codziennym życiu, a czego tak naprawdę potrzebuje nasz organizm, czyli melodii, którą może przynieść nam las. Namiastką zaspokojenia tej potrzeby była  muzyka relaksacyjna, którą mogliśmy tego dnia usłyszeć podczas przerw, zamiast tradycyjnego dzwonka.