Tu jesteś > PSP > Aktualności > XX Szkolny konkurs Recytatorski – wyniki

Dnia 27 kwietnia 2023 roku odbył się w bibliotece szkolnej XX Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 15 uczestników z klas 4-8. Celem konkursu było rozwijanie i prezentowanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno poezji i języka ojczystego oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Po uroczystym powitaniu uczestnicy zaprezentowali wybrane przez siebie utwory, których tematyka była dowolna.
Prezentacje oceniało trzyosobowe jury w składzie: Pani Agnieszka Płatek- dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Stróży, Pani Stanisława Wnuk nauczyciel – bibliotekarz ZS nr 2 w Kraśniku oraz Pani Anna Niewiadomska nauczyciel- bibliotekarz w SP nr 5.
Jury zastosowało sześciostopniową skalę oceny. Miały na nią wpływ następujące elementy: dobór i rozumienie tekstu, interpretacja utworu, poprawność i ekspresja recytacji, stopień opanowania tekstu, dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny.

Spośród uczestników jury wyłoniło troje uczniów, którzy zajęli zwycięskie miejsca oraz troje wyróżnionych. Zaprezentowali oni piękno swojego talentu recytatorskiego, który podkreślił piękno recytowanej przez nich poezji. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami , pamiątkowymi dyplomami zaś zwycięscy dodatkowo otrzymali nagrody książkowe.

Zwycięscy konkursu:

I miejsce – Zuzanna Suszek , kl. 8d wiersz „Cebula” Wisławy Szymborskiej
II miejsce – Kacper Kapusta, kl. 7a wiersz „ Muzeum” Wisławy Szyborskiej
III miejsce – Oskar Rajzyngier, kl. 6b wiersz „Odlot szpaków” Stanisława Pagaczewskiego

Wyróżnienia:

Laura Czupryn, kl. 4c wiersz „Cztery córki” Ewy Stadtmuller
Mateusz Czyż, kl. 4b wiersz „Na straganie” Jana Brzechwy
Mikołaj Zychowicz, kl.4b wiersz „Małe kina” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy!