Tu jesteś > PSP > Aktualności > Odwiedziny w DPS w Kiełczewicach

5 maja odwiedziliśmy  Dom Pomocy Społecznej w Kiełczewicach. Przeznaczony jest on dla 65 dziewcząt i kobiet z niepełnosprawnością intelektualną. Mieszkanki mają zapewnioną tam całodobową opiekę, rehabilitacje i rewalidację co zaspakaja ich niezbędne potrzeby oraz stwarza warunki bezpiecznego i godnego życia. Otaczane są one opieką sióstr Zgromadzenia Sług Jezusa. Podopieczne domu odwdzięczają się za okazane dobro miłością , uśmiechem i szczerością w relacjach z innymi czego miałyśmy okazję osobiście doświadczyć.
Ważną częścią ich życia jest działalność artystyczna . Pod okiem opiekunów tworzą piękne prace plastyczne, które są później prezentowane na konkursach i zdobywają nagrody.
Biblioteka szkolna, jako organizator zbiórki postanowiła podarować  podopiecznym ośrodka część przyborów plastycznych, zebranych dzięki hojności naszych uczniów w bardzo dużej ilości, podczas realizacji Projektu „Nie jestem sam – pomagam”. Zostały one przekazane na ręce Pani Dyrektor – Doroty Frąk. Cieszymy się, że będą one służyć innym potrzebującym i wywołały uśmiech na ich twarzach.

„Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego”.
                                                                                                    Kardynał Stefan Wyszyński