Tu jesteś > PSP > Aktualności > „”Każdy z nas jest ważny” – wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego

Za nami II edycja Lubelskiego Projektu Edukacyjnego – „Nie jestem sam – pomagam”, któremu patronuje Stowarzyszenie im. Karoli Majewskiej -Życie z chorobą nie musi być smutne”, Lubelski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Lublin.
Celem Projektu było podnoszenie świadomości społecznej na problemy niepełnosprawności ruchowej i przewlekłych chorób wśród dzieci . Brało w nim udział 39 placówek z całej Polski, w tym nasza szkoła. Uczniowie klasy 1a , 3a oraz grupa świetliczaków uczestniczyli w trakcie realizacji projektu w działaniach obejmujących 4 moduły: Budujemy empatię , Anioły Karoli, Dzień Pacjenta – mały gest oraz Każdy z nas jest ważny. Ten ostatni miał formę konkursu plastycznego. Jesteśmy dumni , że w gronie 10 laureatów tego konkursu znalazły się trzy nasze uczennice:
Julia Bis – kl. 1a
Lena Hacia – kl. 2a
Alicja Sidor – kl. 3a.
Gratulujemy i cieszymy się, że zaangażowanie uczniów, nauczycieli i rodziców przyniosło efekt nie tylko w postaci takiego wyróżnienia ale także ubogaciło wszystkich o doświadczenie współczucia, zrozumienia, i niesienia pomocy potrzebującym.
Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego Projekt, przygotowanego przez organizatorów.