Tu jesteś > PSP > Aktualności > „Umiem pływać” – projekt nauki pływania dla uczniów klas I

Zakończyła się I edycja projektu pt. „Umiem pływać”, której patronat objął Wojciech Wilk – Burmistrz Miasta Kraśnik. Udział w projekcie wzięli uczniowie klas I Szkół Podstawowych w Kraśniku. Zajęcia sportowe z nauki pływania dla dzieci „Umiem pływać” zostały zorganizowane i przeprowadzone przez UKP Fala Kraśnik. Misją programu była organizacja czasu wolnego w postaci sportowych zajęć dodatkowych, poza obowiązkowymi zajęciami szkolnymi. Miejscem realizacji projektu była Pływalnia MOSiR Kraśnik. Zajęcia nauki pływania prowadziła wykwalifikowana i doświadczona kadra trenersko – instruktorska. Tworzyli ją instruktorzy sportu w specjalności pływania i trenerzy klasy II. W ramach zajęć programowych przeprowadzone zostały pogadanki na temat: bezpieczeństwa i orientacji w wodzie (pływalnia kryta, akwen otwarty), technik poszczególnych stylów pływania sportowego oraz współzawodnictwa w sporcie. Dzięki zajęciom zaspokoiliśmy określone zainteresowania sportowe uczniów, nauczyliśmy dzieci bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, zapewniliśmy rozrywkę i aktywny wypoczynek poza nauką szkolną. Opiekę nad dziećmi w czasie wyjazdów pełnili wychowawczynie klas. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Zajęcia na basenie dały dzieciom możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, a zarazem zapobiegania wadom postawy. Zachęciły także do częstszego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i aktywnego stylu życia.

Ostatnie zajęcia na basenie zostały zorganizowane w formie gier i zabaw. Wszyscy uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymali na zakończenie pamiątkowe dyplomy. Projekt był finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.